USA rozważa dodanie taryfy na aluminium importowane z Rosji

USA rozważa dodanie taryfy na aluminium importowane z Rosji

Według doniesień, Stany Zjednoczone Ameryki Północnej myślą teraz o dodaniu 200% cła na import aluminium z Rosji. Będzie to wśród rosnącej listy działań podejmowanych przez USA, aby naciskać na Moskwę i zmusić ją do zaprzestania wojny na Ukrainie.

Jednak ten nowy środek taryfowy na Rosję jest nadal w przygotowaniu, i nie ma oficjalnego oświadczenia od teraz. Ale urzędnik USA potwierdził, że nie oczekuje się żadnej taryfy, przynajmniej w tym tygodniu.

Rosyjskie aluminium szkodzi amerykańskim firmom

Wydaje się, że wojna Rosji z Ukrainą nie jest jedynym powodem, dla którego USA chciałyby nałożyć 200% taryfę na rosyjskie aluminium.

W ostatnim czasie Rosja zrzuciła na rynek USA ogromną ilość Aluminium po bardzo niskich kosztach. Ten krok uderza w amerykańskie firmy, ponieważ nie mogą one konkurować z tak niskimi cenami.

Kiedy skontaktowano się z Departamentem Handlu USA i Biurem Przedstawiciela Handlowego USA w celu uzyskania komentarza, nie były one natychmiast dostępne.

Na razie nie ma jasnej polityki, jak administracja Bidena postąpi z wyższymi taryfami. Ponadto dodanie tak wysokich taryf będzie wymagało dogłębnego dochodzenia, które łatwo może zająć kilka miesięcy.

Nie możemy jednak zignorować faktu, że ceny rosyjskiego Aluminium pomagają obniżyć inflację w USA. Na początek, cena Aluminium na Londyńskiej Giełdzie Metali wynosiła w 2022 roku około 4 073 dolarów za tonę. A teraz ten sam metal jest wart tylko 2411 – 2500 dolarów/tonę.

Jednak jest jeszcze jeden rozwój, o którym warto wspomnieć tutaj o USA i rosyjskim Aluminium. Około 5 lat temu USA było mocno uzależnione od Aluminium z Rosji, ale już tak nie jest. Jeśli spojrzeć na import aluminium z Rosji, to okazuje się, że spadł on z 443 mln funtów do zaledwie 1,65 mln funtów.

Innymi słowy, USA otrzymuje około 3% swojego aluminium z Rosji, co jest bardzo małą ilością.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry