USA dodadzą 3,1 miliona baryłek ropy naftowej do swoich zapasów

Dolar amerykański na minusie po słabych danych ADP

W piątek Departament Energii USA przyznał kilku firmom kontrakty na dostawę około 3 milionów baryłek ropy naftowej. Zostaną one dodane do strategicznej rezerwy ropy naftowej kraju w sierpniu po cenie 73 USD za baryłkę.

W maju DEO ogłosiło plan zakupu w celu ponownego uzupełnienia zapasów ropy naftowej po uwolnieniu dużej ilości na początku wojny rosyjsko-ukraińskiej.

USA zapłacą 73 USD za baryłkę ropy naftowej

Ogólnie rzecz biorąc, USA zapłacą około 73 USD za baryłkę, czyli znacznie mniej niż cena 95 USD, po której SPR sprzedał swoje rezerwy. Oznacza to, że DOE zrobiło dobry interes z korzyścią dla amerykańskich podatników.

W sumie około 5 firm wygrało kontrakt na dostawę ropy naftowej do DEO. Należą do nich Exxon Mobil, Atlantic Trading & Marketing, Sunoco Partners Marketing & Terminals, Gunvor USA i Macquarie Commodities Trading.

Wcześniej administracja USA twierdziła, że zacznie budować swoje rezerwy dopiero wtedy, gdy ceny ropy osiągną poziom 72 USD lub niższy. Wygląda jednak na to, że USA zdołały zabezpieczyć dobrą ofertę nawet przy cenie 73 USD za baryłkę.

Według DEO, baryłki ropy naftowej zostaną wysłane do stanu Teksas, gdzie znajduje się ośrodek Bill Hill SPR.

Ponadto DOE ujawniło również swoje plany zakupu dodatkowych 3 milionów baryłek ropy naftowej, które mają zostać dostarczone we wrześniu. Zgodnie ze szczegółami, oferty na to zamówienie muszą zostać przesłane do 20 czerwca.

W ubiegłym roku sprzedaż ropy naftowej z amerykańskiej rezerwy strategicznej wzbudziła wiele kontrowersji. W USA partia republikańska oskarżyła rząd o myślenie o buforze dostaw. Poza USA, Królestwo Arabii Saudyjskiej również było zdenerwowane, ponieważ posunięcie to obniżyło ceny ropy naftowej.

Ogólnie rzecz biorąc, to posunięcie USA będzie wspierać ceny ropy naftowej przez co najmniej kolejne 2 miesiące, dopóki Stany Zjednoczone ponownie nie zapełnią swoich rezerw strategicznych.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry