Us blokuje Facebookowi możliwość zakupu firmy zajmującej się wirtualną rzeczywistością

Us blokuje Facebookowi możliwość zakupu firmy zajmującej się wirtualną rzeczywistością

Amerykańska Komisja Handlu zablokowała próbę zakupu przez Facebooka firmy zajmującej się VR, znanej jako „Within Unlimited”. Wspomniana firma zajmowała się tworzeniem treści dla urządzeń VR i zestawów słuchawkowych.

FTC złożyła wniosek o zakaz (tymczasowy), aby firma mogła zostać powstrzymana przed zakupem producenta treści VR. Firma jest już gigantyczną globalną firmą technologiczną, która jest właścicielem różnych aplikacji, takich jak WhatsApp, Instagram, Facebook i Messenger.

Według FTC, ta próba jest kampanią firmy, aby podbić branżę VR. Po przejęciu Oculusa w 2014 roku, firma mocno inwestuje w VR i metaverse.

Cena zakupu firmy VR nie ujawniona

W 2021 roku Meta zgodziła się na zakup firmy VR, ale nie ujawniła ceny zakupu. Na początku roku FTC złożyła pozew antymonopolowy przeciwko Facebookowi.

Według Meta Platforms, nie podzielają tych samych poglądów i analiz, co FTC. Uważają, że sprawa FTC nie jest oparta na dowodach, ale w najlepszym razie na spekulacjach i ideologii. Firma stwierdziła, że jej przejęcie firmy VR nie wpłynie na konkurencyjność i wzrost w branży VR.

W rzeczywistości uważają, że to przejęcie będzie dobre dla deweloperów, ludzi i przestrzeni VR jako całości. Jeśli mówimy o innowacjach, to nie ma sporu, że duża firma taka jak FB wchodząca w przestrzeń VR wniesie wiele innowacji.

Ale nie ma też wątpliwości, że ogranicza to konkurencję na rynku VR, bo większość udziałów będzie należała do Meta Platform.

Skarga FTC dotyczy tego, jak Meta Platforms chcą zdominować wirtualną rzeczywistość, która wciąż jest nową częścią internetu.

Według szacunków przychody z branży VR mogą wzrosnąć z 5 mld dolarów do 12 mld dolarów w 2024 2024.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry