Uob prognozuje ryzyko spadkowe dla usdjpy

Uob prognozuje ryzyko spadkowe dla usdjpy

W ostatnim czasie eksperci z UOB Group przedstawili swoją najnowszą prognozę dla pary USD/JPY. Według nich, obecna akcja cenowa sugeruje, że w ciągu najbliższych kilku tygodni czeka nas więcej słabości na USD/JPY.

W krótkim terminie oczekiwano, że USD będzie nadal handlować bokiem w wąskim zakresie 138,20 – 139,30 (około 110 pipsów). Jednak rzeczywisty zakres okazał się być w zakresie od 137,86 do 139,35. Podobnie wskaźniki momentum pozostały płaskie, co było znakiem, że nie ma wyraźnego kierunku w tej parze.

Tak więc, na razie oczekuje się, że USD/JPY będzie kontynuował handel w akcji bocznej z zakresem 138.00 – 139.40 (140 pipsów).

A jeśli chodzi o akcję cenową w ciągu najbliższych kilku tygodni (1 do 3), ogólny konsensus jest taki, że nie będzie wiele akcji dla tej pary. Wszyscy wiemy jednak, że będzie zbyt wcześnie, aby wykluczyć słabość USD, ale wydaje się, że impet spadkowy w USD/JPY spowolnił. Jest to znak, że słabość USD nie jest na razie głównym czynnikiem dla tego gracza.

Patrząc w przyszłość, następnym ważnym wsparciem dla USD/JPY jest 137,00. Jeśli ten poziom zostanie przełamany, następnym ważnym wsparciem będzie 139.60, a jeśli cena przebije się poniżej tego poziomu, będzie to znak, że USD jest w drodze do dalszej słabości.

Ponieważ omawiamy USD/JPY, nie byłoby rozsądne wykluczenie również przeglądu fundamentalnego. W Japonii nie ma żadnych oznak jastrzębiej polityki, ponieważ kraj pozostaje na tym samym torze. Ale w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Fed jest bardzo agresywny i nadal zarzuca nowe podwyżki stóp co kilka miesięcy.

To jest powód, dla którego USD nadal zyskuje w stosunku do JPY i innych głównych walut. Jednak ten silniejszy USD skończył się szkodą dla amerykańskiego rynku akcji, ponieważ wszystkie główne akcje są w dół.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry