Uk wysyła mieszane sygnały w sprawie kryptowalut

Inflacja bazowa Cpi utrzymuje się

Wielka Brytania przygotowuje się do tego, aby stać się centrum sądowym dla startupów, usług kryptowalutowych i wszystkich głównych, uznanych graczy. W rzeczywistości kraj ten chce również przewodzić w tworzeniu nowych regulacji dla NFT i stablecoinów.

Ale jeśli spojrzymy w innym miejscu na świecie, wiele rzeczy się zmieniło. Prawodawcy z UE osiągnęli porozumienie w sprawie regulacji MiCA – W rezultacie stało się to ważnym momentem dla całego sektora kryptowalut! W USA rząd podpisał rozporządzenie wykonawcze, które nakreśliło podejście do rozwoju nowych aktywów cyfrowych w kraju.

W Wielkiej Brytanii w tym samym okresie czasu doszło do wielu zmian politycznych. Minister skarbu Glen miał bardziej wspierający pogląd na kryptowaluty i przemysł blockchain, ale instytucje Wielkiej Brytanii miały nieco inne poglądy. Według nich mieli obawy dotyczące rentowności i bezpieczeństwa kryptowalut.

W rzeczywistości gubernator Banku Anglii przedstawił rynek kryptowalut jako okazję dla elementów przestępczych.

Mieszane sygnały wysyłane przez władze i rząd

To właśnie te mieszane sygnały wysyłane przez rząd polityczny i władze utrudniają rozwój branży kryptowalutowej w Wielkiej Brytanii.

Kiedykolwiek kraj pozwala, aby niepewność się rozmnożyła i zapuściła korzenie, prowadzi to do stagnacji i tego właśnie jesteśmy świadkami w przypadku Wielkiej Brytanii.

W tej chwili istnieje wyraźny brak jasności, który hamuje adopcję kryptowalut przez konsumentów. Jeśli organy regulacyjne nie zaczną myśleć i wysyłać sygnałów na tej samej długości fali, branża pozostanie w niepewności.

A teraz pojawiły się wiadomości o nowym rządzie i nowym premierze w Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że stało się ważniejsze, abyśmy otrzymali jednolite stanowisko od Banku Anglii i rządu politycznego.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry