Ugoda między Binance a władzami USA w ciągu najbliższych kilku dni

Ugoda między Binance a władzami USA w ciągu najbliższych kilku dni

Według źródeł medialnych, Binance Holdings i władze USA prawdopodobnie osiągną ugodę w ciągu najbliższych kilku dni. Jeśli okaże się to prawdą, zakończy to naprawdę długie śledztwo, które trwało kilka lat.

Ugoda będzie również odświeżeniem dla rynku kryptowalut, który przeszedł już wystarczająco dużo w ciągu ostatnich kilku lat. Ponadto pomoże to również rynkowi stać się bardziej zwyżkowym, a tym samym może pomóc w rozpoczęciu nowego trendu wzrostowego.

Zgodnie ze szczegółami, wszelkie zarzuty, które zostały postawione urzędnikom Binance, zostaną ostatecznie rozwiązane. Należy zauważyć, że w sprawę zaangażowanych było kilka amerykańskich agencji, takich jak Financial Crimes Enforcement Network, Departament Sprawiedliwości i tak dalej.

Binance zapłaci 4 miliardy dolarów grzywny

Źródła wspomniały również, że firma Binance prawdopodobnie będzie musiała zapłacić dużą sumę pieniędzy jako karę dla władz USA. Chociaż nie podano konkretnej kwoty, niektóre media twierdzą, że będzie to blisko 4 miliardy dolarów.

Bez względu na to, jak ktoś na to patrzy, 4 miliardy dolarów to duża liczba i prawdopodobnie wpłynie na sytuację finansową Binance. Będzie to jednak również precedens, że wszystkie firmy kryptowalutowe działające w USA będą musiały przestrzegać zasad lub podlegać sankcjom prawnym.

Według niektórych ekspertów ugoda ta utoruje również drogę kilku innym firmom kryptowalutowym do rozstrzygania sporów z władzami USA.

Kontrola przeciwko Binance została rozpoczęta w 2018 roku przez Departament Sprawiedliwości, który później został rozszerzony i zaangażowało się w nią kilka innych amerykańskich instytucji. Nie byłoby jednak błędem stwierdzenie, że był to poważny prawny ból głowy dla Binance i nie było innego wyjścia.

W 2020 r. władze USA poprosiły Binance o udostępnienie szczegółowych informacji na temat ich wewnętrznych rejestrów. Chcieli sprawdzić wysiłki firmy w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy, aby ocenić, czy są one skuteczne, czy nie.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry