UBS zlikwiduje 3 tys. miejsc pracy w celu redukcji kosztów

UBS zlikwiduje 3 tys. miejsc pracy w celu redukcji kosztów

Teraz, gdy w końcu mamy za sobą przejęcie Credit Suisse przez UBS, prawdziwym pytaniem jest, w jaki sposób gigant bankowy obniży koszty i zwiększy rentowność.

Według najnowszych informacji, grupa UBS planuje zlikwidować 3 tys. miejsc pracy. Jest to część większego planu firmy polegającego na wprowadzeniu cięć kosztów o wartości 10 miliardów dolarów. Rzekome redukcje zatrudnienia będą miały miejsce tylko w Szwajcarii, co sugeruje, że może być ich więcej.

Ogólnie rzecz biorąc, 1 na 12 miejsc pracy w firmie zostanie zlikwidowanych w Szwajcarii, co również daje wgląd w wstrząsy, których oczekuje się w nowej grupie UBS.

Cięcia zatrudnienia są częścią planu redukcji kosztów o miliard dolarów

Wciąż nie wiadomo, czy to posunięcie przywróci zaufanie inwestorów i klientów, czy też nie. W końcu klienci wycofali miliardy dolarów, gdy nasiliła się panika dotycząca kondycji finansowej Credit Suisse.

Niedawne redukcje zatrudnienia są częścią planu UBS, który ma na celu odwrócenie sytuacji Credit Suisse i uczynienie go rentownym, a nie jego wydzielenie lub sprzedaż.

Według CEO Ermottiego, pełna integracja Credit Suisse jest jedynym rozwiązaniem, które jest najlepsze dla szwajcarskiej gospodarki i UBS. Wspomniał również o niedawnych redukcjach zatrudnienia w niedawnej notatce, co wskazuje, że ludzie pracujący w firmie są również świadomi tego, co się dzieje.

W skali globalnej około 8 tys. pracowników Credit Suisse opuściło firmę w pierwszej połowie 2020 roku. Wskazuje to, że wiele osób opuszcza już firmę z własnej woli. Jednym z takich przykładów jest odejście z firmy na emeryturę.

Do końca 2026 r. grupa UBS planuje zmniejszyć wydatki o 10 mld USD, które w przeciwnym razie zostałyby uznane za koszty. A na rok 2027 szacunki ustalono na 8 miliardów dolarów.

Po ostatnim ogłoszeniu akcje UBS wzrosły o około 5%, co jest jednym z najwyższych poziomów obserwowanych tylko w 2008 roku.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry