UBS rozważa opóźnienie wyników kwartalnych do sierpnia

UBS zlikwiduje 3 tys. miejsc pracy w celu redukcji kosztów

Według doniesień medialnych, UBS rozważa opóźnienie swoich wyników do końca sierpnia. Rozwój sytuacji nastąpił po przejęciu Credit Suisse przez UBS i kłopotach finansowych, które go poprzedziły.

Na razie harmonogram wyników UBS za kwartał kwiecień-czerwiec jest ustalony na 25 lipca. Jednak oficjalna strona internetowa banku mówi, że data może ulec zmianie.

Zgodnie z notatką, data publikacji wyników może ulec zmianie, ponieważ zależy od zamknięcia transakcji Credit Suisse. Kiedy zwrócono się do UBS z prośbą o komentarz do tego raportu, nie byli oni natychmiast dostępni do odpowiedzi.

UBS planuje zamknąć transakcję z Credit Suisse

Na razie wydaje się, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że największy szwajcarski bank opóźni publikację wyników. Ponadto oczekuje się, że bank wyda również aktualizację na temat swoich planów dotyczących krajowej działalności Credit Suisse.

W marcu 2023 r. UBS przejął Credit Suisse w ramach umowy opracowanej przez szwajcarskie władze. Minęło już kilka miesięcy i wydaje się, że transakcja jest wciąż daleka od zakończenia.

Ale osoby zaznajomione ze sprawą powiedziały, że instytucja finansowa chce zamknąć transakcję tak szybko, jak to możliwe.

Wcześniej Sergio Ermotti (CEO UBS) dał również jasno do zrozumienia, że po przejęciu planowana jest redukcja zatrudnienia. W związku z tym określił to jako bolesną decyzję, jednocześnie wyrażając optymizm, że transakcja zostanie sformalizowana w ciągu najbliższych kilku dni.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że UBS chce opublikować wyniki kwartalne dopiero po sfinalizowaniu transakcji. Pozwoli to bankowi na przedstawienie dokładniejszych danych w wynikach kwartalnych.

W końcu przejęcie Credit Suisse nie było małą transakcją, która mogłaby mieć niewielki wpływ na UBS. W rzeczywistości było dokładnie odwrotnie, ponieważ jeden gigant finansowy przejął innego, aby uniknąć pełnego krachu.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry