Ubs i Credit Suisse zlikwidują 30 miejsc pracy

Prezes Credit Suisse sugeruje finalizację transakcji z Ubs w poniedziałek

W szokującym obrocie spraw, UBS zgodził się przejąć zmagający się z problemami Credit Suisse. Teraz pojawiły się doniesienia, że to przejęcie szwajcarskiego banku doprowadzi do redukcji zatrudnienia o 20% do 30%.

Donosi o tym Tages-Anzeiger na podstawie informacji od starszego menedżera UBS. Dzieje się to na tle wartej 3,3 mld dolarów transakcji, w której UBS zgodził się kupić Credit Suisse.

Transakcja ta została sformułowana przez rząd Szwajcarii i pomoże krajowi, a nawet globalnemu systemowi finansowemu uniknąć pełnego krachu.

UBS kupi Credit Suisse za 3,3 miliarda dolarów

UBS zapłaci kwotę 3,3 mld dolarów, co stanowi równowartość 3 mld franków szwajcarskich (CHF), aby kupić zmagającego się z problemami kredytowymi pożyczkodawcę. Ponadto, wspomniana transakcja poprawi również stabilność globalnego systemu finansowego.

Jest jednak również minus tej transakcji, gdyż spowoduje ona likwidację około 20-30% miejsc pracy w UBS i Credit Suisse.

Dostępne raporty sugerują, że po zakończeniu transakcji zlikwidowanych zostanie około 120 tys. miejsc pracy. Ponadto, powstanie nowy bank z aktywami o wartości 1,6 biliona dolarów, co będzie stanowiło wyzwanie samo w sobie!

W samej Szwajcarii zlikwidowanych zostanie około 11000 miejsc pracy, co nie jest małą liczbą biorąc pod uwagę liczbę ludności tego kraju.

Amerykańskie ramię banku inwestycyjnego również zostanie dotknięte, a redukcja etatów jest również wysoce prawdopodobna. Pojawiają się jednak doniesienia, że UBS próbuje zawrzeć umowę z Michealem Klienem z Wall Street.

Jeśli ta transakcja przejdzie, da kontrolę nad amerykańskim ramieniem Credit Suisse Michaelowi Kleinowi. Pod względem dywersyfikacji zmniejszy to liczbę aktywów posiadanych przez nowy bank dokonany po transakcji pomiędzy UBS i Credit Suisse.

Oznacza to, że zarządzanie bankiem stałoby się nieco łatwiejsze. Nie możemy jednak pominąć faktu, że stworzył on zbyt dużą instytucję finansową, która stanie się zbyt duża, by upaść!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry