UBS finalizuje przejęcie Credit Suisse

UBS finalizuje przejęcie Credit Suisse

W poniedziałek USB ostatecznie zakończyło przejęcie Credit Suisse, wyznaczając nowy obszar w zarządzaniu majątkiem i sektorze bankowym. Przejęcie to stworzyło nowy gigantyczny bank z bilansem o wartości 1,6 biliona dolarów i ogromną siłą w obszarze zarządzania majątkiem.

Według ekspertów jest to jedna z największych transakcji od czasu kryzysu finansowego z 2008 roku. Dlatego nawet dyrektor generalny UBS dał jasno do zrozumienia, że fuzja będzie dla nich wyzwaniem. Dodał jednak również, że doprowadzi to do wielu możliwości dla wszystkich zaangażowanych stron, w tym akcjonariuszy, pracowników i klientów.

UBS będzie zarządzać aktywami o wartości 5 bilionów dolarów

Dostępne dane sugerują, że grupa UBS będzie nadzorować aktywa o wartości 5 bilionów dolarów, co czyni ją głównym graczem w zarządzaniu majątkiem. Bez fuzji osiągnięcie tej wielkości zajęłoby grupie UBS kilka lat.

Jednak jednym z minusów tej fuzji, który jest ignorowany przez większość, jest koniec 167-letniej historii Credit Suisse. W ostatnich latach firma Credit Suisse była naznaczona stratami i skandalami.

W 2007 r. akcje Credit Suisse osiągnęły szczytową cenę 90,14 USD (82 CHF), ale od tego momentu zaczęły spadać. Instytucja finansowa musiała stawić czoła poważnym stratom, skandalom i wielu problemom w ciągu następnych lat, które ostatecznie doprowadziły ją do końca.

Podczas ostatniego dnia notowań, akcje Credit Suisse wzrosły o 1%, co oznaczało ostatni raz, kiedy firma pojawiła się na giełdach. Podobnie grupa UBS, która przejęła Credit Suisse, zyskała 0,8%.

Oba banki zatrudniają łącznie około 120 tys. osób na całym świecie, ale wydaje się, że liczba ta spadnie w ciągu najbliższych kilku tygodni lub miesięcy.

Ponadto UBS ogłosił również kilka poważnych zmian w zarządzaniu Credit Suisse w celu poprawy jego wyników.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry