Trudna sytuacja gospodarcza Elona Muska to ryzyko dla Tesli

Trudna sytuacja gospodarcza Elona Muska to ryzyko dla Tesli

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, dał jasno do zrozumienia, że nawet jego firma nie jest odporna na obecne warunki gospodarcze na całym świecie. W rzeczywistości posunął się nawet do stwierdzenia, że Tesla będzie miała trudności w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Podczas dorocznego spotkania akcjonariuszy Tesli Elon Musk mówił również o plotkach rynkowych dotyczących jego rezygnacji ze stanowiska dyrektora generalnego. Powiedział, że plotki te nie mają żadnej treści i są całkowicie fałszywe.

Podczas wydarzenia ogłosił również dwa nowe modele Tesli, które są w fazie rozwoju. Modele te zostały zaprojektowane z myślą o rynku masowym, a tym samym pomogą Tesli w dalszym umacnianiu swojej pozycji na rynku.

W tym roku firma planuje również rozpocząć dostawy swojego Cybertrucka, który będzie kamieniem milowym w historii firmy.

Tesla planuje reklamować swoje samochody

Według Elona Muska, firma planuje również po raz pierwszy w historii reklamować swoje pojazdy. Dodał, że Tesla wypróbuje trasę reklamową i zobaczy, jak to się potoczy.

To jeden ze znaków, że Tesla przeżywa ciężkie czasy, a przed firmą jeszcze trudniejsze dni.

Elon Musk powiedział również, że Tesla nie może pozostać bez wpływu na globalne środowisko gospodarcze. W rzeczywistości powiedział nawet, że warunki makroekonomiczne będą trudne dla Tesli w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

W wynikach za pierwszy kwartał Tesla nie osiągnęła wyznaczonego celu ze względu na obniżki cen swoich pojazdów. Tesla musiała jednak wprowadzić obniżki cen ze względu na rosnącą konkurencję i powolną gospodarkę.

Kolejnym ważnym wydarzeniem na spotkaniu było głosowanie nad dodaniem JB Straubela do zarządu Tesli. Jednak niektóre strony wezwały inwestorów do ostrożności w związku z tą nominacją. Według tych stron istnieją obawy co do niezależności Straubela.

Pan Straubel jest szefem firmy Redwood, która zajmuje się recyklingiem baterii i innych materiałów. W większości jest to silny kandydat, który jest uważany za godnego następcę Elona Muska.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry