Trend spadkowy EUR/GBP rozszerza się powyżej 0,87 z powodu słabego PMI

EUR/GBP lekko zwyżkuje w pobliżu 0,8535

Fala korekty na EUR/GBP uległa dalszemu nasileniu, ponieważ para przekroczyła nawet poziom wsparcia 0,87. Dzieje się to w momencie, gdy wskaźnik PMI dla strefy euro za październik był znacznie gorszy od prognoz.

HCOB i S&P Global są odpowiedzialne za utrzymanie i publikację PMI dla strefy euro. Zgodnie z danymi, wskaźnik PMI dla UE (produkcja) za październik wyniósł 43, podczas gdy odczyt z zeszłego miesiąca wyniósł około 43,4. Gracze rynkowi początkowo prognozowali wartość 43,7 za październik, ale rzeczywista wartość różniła się o -0,7.

Wskaźnik PMI dla UE za październik spada do 47,8

Podobnie jak w przypadku sektora produkcyjnego, wskaźnik PMI UE dla sektora usług również spadł do 47,8 w porównaniu z odczytem z zeszłego miesiąca na poziomie 48,7. Ogólnie rzecz biorąc, wskaźnik PMI dla sektora produkcyjnego i usługowego sugeruje, że aktywność gospodarcza w Unii Europejskiej spada.

Według ekspertów, prawdziwym powodem słabych danych PMI z Europy jest polityka EBC. W krótkim czasie EBC podniósł stopy procentowe w regionie z historycznie niskiego poziomu do 4,5%. Wszystko po to, by osiągnąć cel 2% inflacji w strefie euro.

Według Commerzbanku oczekuje się, że Europejski Bank Centralny wprowadzi korektę w dół do perspektyw gospodarczych UE. W zeszłomiesięcznej prognozie EBC stwierdził, że UE nie wejdzie w recesję.

Jeśli jednak stopa procentowa w Unii Europejskiej pozostanie na podwyższonym poziomie, możliwość braku recesji stanie się bardzo trudna.

Na razie słabość EUR/GBP wynika głównie ze słabych danych napływających z Unii Europejskiej. Chociaż dane z Wielkiej Brytanii również nie są zbyt dobre, nadal są lepsze niż to, co widzimy z UE.

Wykres EUR/GBP D1 pokazuje, że poziom 0,87500 pozostaje ważną strefą oporu. Na minusie mamy strefę wsparcia 0,86500, a następnie 0,8600.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry