Tesla została pozwana przez klienta za naruszenie prywatności

Akcje Tesli zyskują 4% po tym, jak GM zgadza się korzystać z jej sieci ładowania

W piątek właściciel samochodu Tesla z Kalifornii pozwał firmę Tesla w związku z rzekomym naruszeniem prywatności. Według klienta, firma narusza jego prywatność!

Pozew został złożony w amerykańskim sądzie okręgowym i pojawił się w momencie, gdy ujawniono, że niektórzy pracownicy Tesli udostępniali zdjęcia/filmy pochodzące z kamer samochodowych klientów. Według doniesień, to udostępnianie prywatnych zdjęć/filmów miało miejsce w latach 2019 – 2022.

Pozew, Henry Yeh jest tym, który pozywa firmę Tesla i jest właścicielem samochodu Tesla Model Y. Według Henry’ego, pracownicy firmy wykorzystali filmy i zdjęcia dla własnej niesmacznej rozrywki i upokorzenia.

Dodał również, że po dowiedzeniu się o kamerach Tesli i ich wykorzystaniu do naruszania prywatności, był wściekły i zszokowany jednocześnie.

Tesla musi być odpowiedzialna

Wygląda na to, że luźna polityka prywatności Tesli wróciła do gryzienia firmy. A jeśli zarzuty są prawdziwe, może to łatwo kosztować firmę dużo pieniędzy i wiele zniszczonej reputacji.

Pozew został złożony w imieniu Henry’ego Yeh, społeczeństwa, a także innych członków klasy, którzy posiadają samochody Tesli. Zasadniczo, każdy, kto wziął w leasing lub posiadał Teslę w ciągu ostatnich 4 lat, będzie pod przyszłą klasą.

Zgodnie z doniesieniami, pracownicy Tesli byli w stanie zobaczyć klientów robiących intymne rzeczy, a nawet normalne codzienne rzeczy, takie jak pranie. Według jednego z byłych pracowników, mogli oni nawet zobaczyć dzieci klientów!

Biorąc pod uwagę surowe prawa dotyczące prywatności dzieci na całym świecie, może to łatwo stać się naprawdę pilną sprawą, jeśli zarzuty są rzeczywiście prawdziwe.

W pozwie sąd domaga się powstrzymania Tesli od udziału w takim niewłaściwym zachowaniu i odzyskania szkód spowodowanych przez działania firmy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry