Tesla znów zmienia ceny samochodów w USA

Tesla znów zmienia ceny samochodów w USA

Wygląda na to, że Tesla po raz kolejny zmieniła ceny niektórych modeli swoich samochodów w USA. To już 4 raz, kiedy producent samochodów elektrycznych może zmienić swoje ceny w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Według doniesień, zmianie uległa cena jednej z wersji crossovera Model Y oraz sedana Model 3. Oznacza to, że nowa cena Modelu Y Performance wynosi 58990 dolarów po wzroście o 1000 dolarów. Analogicznie, cena Modelu 3 Sedan wynosi teraz 42990 dolarów po spadku o 500 dolarów.

Ogólnie więc w jednym modelu nastąpiła podwyżka o 1000 dolarów, podczas gdy drugi jest teraz tańszy o 500 dolarów. Oba te pojazdy kwalifikują się teraz do federalnych ulg podatkowych. Według ekspertów, dokładna kwota w zakresie ulg podatkowych wynosi około 7500 dolarów.

Nowa cena jest o 16% tańsza

W styczniu 2023 roku Tesla ogłosiła cięcia cen w wielu modelach samochodów na wielu głównych rynkach. Zazwyczaj takie zmiany cen są bardzo nietypowe w branży motoryzacyjnej, co czyni Teslę wyjątkiem.

Ogólnie rzecz biorąc, Model Y w wersji Performance jest teraz o 16% tańszy w porównaniu do jego cen na początku stycznia. Podobnie, cena Modelu 3 jest teraz o około 9% tańsza dla klientów z USA.

Jeśli chodzi o pozostałe dwa warianty Modelu Y i 3, ich ceny pozostają bez zmian dla klientów z USA. Ponadto, nadal nie ma informacji o jakichkolwiek dalszych zmianach.

W rzeczywistości cena Modelu Y Long Range została podniesiona przez Teslę na rynku amerykańskim. Zrobiono to w odpowiedzi na akcję rządu polegającą na podniesieniu pułapu cen pojazdów elektrycznych zaliczanych do kategorii crossoverów.

Według Elona Muska (CEO), zamówienia na pojazdy są niemal dwukrotnie większe niż firma wyprodukowała w miesiącu styczniu.

Jest jednak druga strona historii, która dzieje się w Chinach. Po ogłoszeniu obniżek cen przez Teslę, chińscy klienci, którzy kupowali po wcześniejszych stawkach, zarejestrowali swoje protesty. Według nich skończyło się na tym, że zapłacili więcej za samochody tylko po to, by później być świadkami głębokich obniżek cen!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry