Tesla zezwoli na dostęp do swojej sieci ładowania producentom Ev

Przewodniczący Komisji Izby zgłasza zastrzeżenia dotyczące transakcji Tesli w Chinach

Tesla Inc. jest w pełni gotowa do otwarcia swojej sieci ładowania w USA dla innych producentów pojazdów elektrycznych w kraju. Zrobić to pozwoli Tesla dołączyć do wartego 7,5 mld dolarów programu federalnego.

Rząd centralny uruchomił nowy program, w którym chciał ograniczyć emisję dwutlenku węgla i zwiększyć wykorzystanie pojazdów elektrycznych.

Jeśli Tesla przejdzie przez ten plan, stanie się stacją napełniania każdego samochodu EV tam. Jednak może to również usunąć jedną z największych zalet, jakie Tesla miała nad innymi producentami EV.

Przez długi czas Tesla szczyciła się jedną z największych sieci superchargingowych w kraju. Ale po umożliwieniu dostępu do tej sieci dla wszystkich rywalizujących producentów EV, ta przewaga po prostu wyparuje w powietrze!

Dostęp do 3500 Superchargers do 2024 r.

Według szczegółów, Tesla zapewni dostęp do około 3500 superładowarek obecnych na autostradach dla klientów spoza Tesli. Ponadto około 400 lokalizacji z wolnymi ładowarkami zostanie również otwartych dla konkurencyjnych EV.

Zdaniem prezydenta USA Bidena, okaże się to dużym ułatwieniem dla promocji EV w kraju. Skomentował również, jak to posunięcie Tesli będzie miało duże znaczenie.

Jeśli chodzi o Elona Muska, wydaje się, że jest on również szczęśliwy, że może wspierać inne pojazdy elektryczne poprzez swoją sieć superchargerów.

Po tym ruchu Tesla stanie się uprawniona do ubiegania się o dotację. Zostało to ujawnione przez urzędników białego domu całkiem niedawno.

Jak wynika ze szczegółów, pozwoli to również Tesli na wprowadzenie doposażenia w swojej flocie… Jedynym warunkiem jest to, że po prostu pozwoli wszystkim EV na ładowanie poprzez standard ładowania CCS ustalony przez Fed.

Choć Tesla nie zobowiązała się jeszcze do korzystania ze standardów CCS, musi spełnić wymagania, jeśli chce zdobyć fundusze federalne.

Obecnie Tesla kontroluje około 17711 superchargerów w całych Stanach Zjednoczonych. To równa się 60% szybkich ładowarek w kraju i podkreśla przewagę konkurencyjną Tesli nad innymi producentami EV.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry