Tesla oficjalnie rozpoczyna sprzedaż pojazdów elektrycznych w Malezji

Tesla oficjalnie rozpoczyna sprzedaż pojazdów elektrycznych w Malezji

Tesla (TSLA) oficjalnie ogłosiła, że w tym tygodniu rozpocznie sprzedaż swoich pojazdów elektrycznych w Malezji. To kolejny kamień milowy w historii Tesli, która stara się zaistnieć na całym świecie.

W ciągu ostatnich kilku lat firma Tesla koncentrowała się głównie na ekspansji na nowe rynki. Pozwoliło to również Tesli stanąć na czele rewolucji pojazdów elektrycznych, a tym samym przejąć znaczną część rynku pojazdów elektrycznych.

Azja pozostaje ważnym rynkiem dla Tesli

Na razie Azja pozostaje głównym celem Tesli, ponieważ cieszy się ona również silną obecnością na rynku w tym regionie. Ponadto Tesla posiada również mega fabrykę w Szanghaju (Chiny), która pozwala jej cieszyć się strategiczną pozycją.

Fabryka Tesli w Chinach zyskała na znaczeniu w ciągu ostatnich kilku lat jako ważny ośrodek produkcyjny w łańcuchu dostaw firmy. W fabryce Tesla produkuje niektóre z najpopularniejszych modeli pojazdów elektrycznych, które są następnie wysyłane na cały świat.

Proces przygotowań do wejścia na rynek malezyjski rozpoczął się na początku lutego po uzyskaniu przez Teslę zgody rządu. Zgodnie ze szczegółami, Tesla będzie importować pojazdy elektryczne do Malezji, które następnie będą sprzedawane lokalnym klientom.

Według malezyjskiego ministra, są oni zadowoleni z decyzji producenta pojazdów elektrycznych o ustanowieniu obecności w tym kraju. Dodali również, że pomaga to krajowi stworzyć silny ekosystem pojazdów elektrycznych. Minister dodał również, że to posunięcie Tesli pokazuje, w jaki sposób Tesla pokłada zaufanie w przyjaznym środowisku biznesowym i silnych podstawach gospodarczych w Malezji.

W ciągu kilku dni od premiery Tesla otrzymała już prawie 10 000 zamówień na swój pojazd elektryczny Model Y. Podobnie, akcje Tesli (TSLA) również podskoczyły w piątek o 1,55%, co jest pozytywnym sygnałem i świadczy o zaufaniu inwestorów do firmy.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry