Tesla Inc planuje budowę fabryki megapacków w Szanghaju

Tesla dostarczyła 466 140 samochodów w 2. kwartale, przewyższając szacunki

Tesla Inc, która zdobyła sławę dzięki samochodom napędzanym energią elektryczną, pracuje teraz podobno nad budową fabryki w Szanghaju. Wspomniana fabryka będzie produkować megapaki, które są bardzo mocnymi bateriami o wielu zastosowaniach.

Wiadomość ta została zgłoszona przez chińskie media państwowe o nazwie Xinhua, co sugeruje, że produkcja tej nowej fabryki jest teraz zrobione deal, a nie spekulacji.

Zgodnie z doniesieniami, ceremonia wmurowania kamienia węgielnego w fabrykę rozpocznie się w 3 kwartale. Jeśli chodzi o produkcję, Tesla celuje w termin II kwartału 2024 roku, zgodnie z doniesieniami mediów.

Nowa fabryka ma produkować 10 tys. megapaków rocznie

Nowy zakład uzupełni już istniejącą fabrykę Tesli w Szanghaju, która produkuje głównie pojazdy elektryczne. Według doniesień, nowa fabryka będzie produkować 10 000 megapaków każdego roku.

To odpowiednik magazynowania energii o mocy prawie 40 gigawatogodzin i pomoże Tesli w zwiększeniu produkcji.

Na razie nie ma wątpliwości, że łańcuch dostaw baterii jest najbardziej zaawansowany i nowoczesny w Chinach. A kiedy nowa fabryka Tesli zacznie działać, pozwoli firmie zwiększyć produkcję i obniżyć koszty wytwarzania pakietów baterii litowo-jonowych.

Wraz ze wzrostem wykorzystania odnawialnych źródeł energii, nowa fabryka Tesli w Szanghaju pomoże firmie zaspokoić popyt i uzyskać większe przychody.

Głównym źródłem przychodów Tesli jest jej działalność w zakresie samochodów elektrycznych, ale Elon Musk dąży do dywersyfikacji przychodów firmy poprzez sprzedaż baterii i produktów związanych z energią słoneczną.

Na razie Tesla ma jedną działającą Megafactory zlokalizowaną w Kalifornii, która produkuje do 10 000 megapaków rocznie. Ale po wyprodukowaniu nowej fabryki, Tesla będzie mogła produkować dodatkowe 10 000 megapaków każdego roku.

Biorąc pod uwagę główny model biznesowy Tesli i jej skupienie na odnawialnych źródłach energii & EV, ma sens, aby Tesla zwiększyła swój udział w rynku również w branży baterii litowo-jonowych!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry