Tesla dostarczyła 466 140 samochodów w 2. kwartale, przewyższając szacunki

Tesla dostarczyła 466 140 samochodów w 2. kwartale, przewyższając szacunki

W niedzielę Tesla Inc. ogłosiła, że w drugim kwartale dostarczyła więcej samochodów niż szacował rynek. Zdaniem ekspertów amerykańskie kredyty federalne i niedawne obniżki cen pozwoliły Tesli uczynić swoje samochody bardziej przystępnymi dla ogółu społeczeństwa.

W drugim kwartale 2023 r. (kwiecień – czerwiec) do klientów dostarczono około 466 140 pojazdów, co stanowi skok o 10% w porównaniu z pierwszym kwartałem. A jeśli spojrzymy na liczby z ubiegłego roku, jest to skok o prawie 83%.

W większości analitycy spodziewali się, że Tesla dostarczy tylko około 445 000 samochodów elektrycznych, podczas gdy najwyższe szacunki mówiły o zaledwie 45 000 samochodów. Okazuje się jednak, że rzeczywista wartość jest o 16140 wyższa niż szacunki ekspertów.

Obniżka cen – mądre posunięcie Tesli

Analitycy Wedbush Securities uważają, że ostatnie obniżki cen samochodów elektrycznych były sprytnym posunięciem Tesli, które pozwoliło jej gwałtownie zwiększyć sprzedaż. Jednym z największych rynków dla Tesli były Chiny, a ostatnie obniżki cen również odegrały rolę w sile Tesli.

W rzeczywistości sprzedaż samochodów Tesli może osiągnąć nowy rekord na rynku chińskim, który jest drugim co do wielkości rynkiem dla firmy po Ameryce Północnej. Dzieje się to w czasie, gdy Tesla stoi w obliczu ostrej konkurencji ze strony BYD, lidera rynku w Chinach.

Ale obniżki cen oznaczają również, że marże również zostaną obniżone w ciągu najbliższych kilku kwartałów. Prawdziwe pytanie brzmi jednak, czy Tesla zdoła to zrównoważyć większą sprzedażą, czy też nie.

W zeszłym roku Tesla ogłosiła obniżki cen, począwszy od rynku chińskiego, co spowodowało obniżenie marż w 1. kwartale. Zostało to dodatkowo wzmocnione przez komentarze Elona Muska, że firma skupi się teraz przede wszystkim na wzroście sprzedaży, a nie na zyskach ze względu na rosnącą konkurencję.

Patrząc w przyszłość, Tesla może poprawić swoje zyski, jeśli obecny trend sprzedaży samochodów będzie nadal rósł.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry