Swatch Group jest optymistycznie nastawiona do ożywienia na rynku chińskim w 2023 r.

Chiński juan spada poniżej 7, ponieważ ożywienie gospodarcze stoi w miejscu

Swatch Group skomentowała, że jest pozytywnie nastawiona do ożywienia chińskiego rynku w roku 2023. To wszystko dzieje się w czasie, gdy Chiny niedawno zrezygnowały ze swojej surowej polityki COVID – Dodatkowo, turyści ponownie zaczęli przyjeżdżać do Chin, co również będzie napędzać gospodarkę.

Swatch Group jest zaangażowana w produkcję wielu wysokiej klasy zegarków, takich jak Longines, Tissot i Omega. Więc jeśli chodzi o sprzedaż nowych zegarków, grupa jest optymistycznie nastawiona do zdrowego wzrostu sprzedaży z rynków chińskich.

Oczekuje się silnej sprzedaży w 2023 r.

Według zarządu grupy, rok 2023 będzie rokiem silnej sprzedaży we wszystkich segmentach i regionach. Ponadto wskazano, jak konsumpcja w Makau i Hongkongu szybko powróciła do normy po zniesieniu ograniczeń COVID.

Ponadto, Chiny zniosły również ograniczenia w podróżowaniu, co również poprawi sprzedaż pochodzącą od turystów.

Komentarze te pojawiają się w czasie, gdy istnieją silne dowody na poprawę sytuacji w Chinach kontynentalnych. A ponieważ Chiny są drugim największym rynkiem zbytu dla szwajcarskich zegarków, służą również jako barometr dla branży luksusowej.

Podobnie, Grupa Richemont również skomentowała silne odbicie w sprzedaży detalicznej z rynków chińskich.

W 2022 roku Swatch postawił sobie za cel dwucyfrowy wzrost sprzedaży, ale do końca roku sprzedaż spadła tylko o 761 mln dolarów.

W sumie nastąpił wzrost sprzedaży o 2,5%, co dało wartość 7,49 mld CHF. Jeśli chodzi o zysk netto, to w ubiegłym roku odnotowano go na poziomie około 774 mln CHF.

Zdaniem ekspertów, chybienie celu sprzedażowego nie było dużym zaskoczeniem, jeśli spojrzymy na sytuację w Chinach. Ale na rok 2023 jest dom, że zdrowy wzrost sprzedaży będzie pochodził z Chin.

W bieżącym roku Swatch Group czeka na wzrost sprzedaży o 23%! Jeśli spojrzymy na sytuację w Chinach, wydaje się, że grupie może udać się osiągnąć te cele!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry