Srebro Xagusd osiąga nowy 2-dniowy szczyt, ale osuwa się poniżej 24.
Srebro (XAG/USD) zdołało kontynuować ruch w górę już 2 dzień z rzędu. Metal szlachetny wyczyścił również opór 23,93 USD, który stanowił dzienny high z czwartkowej sesji. Udało się również utrzymać powyżej 20 EMA na wykresie dziennym i zakończyć notowania w okolicach poziomu 24,07 USD.
Jednak wraz z postępem sesji północnoamerykańskiej, srebrny metal przesunął się od tego czasu poniżej poziomu 24,00 USD. Na chwilę obecną srebro handlowane jest w okolicach 23,93 USD, czyli około 7 centów poniżej oporu na poziomie 24,00 USD.
Jeśli spojrzymy na wykres dzienny XAG/USD, sugeruje on, że metal szlachetny zmierza w kierunku poziomu cenowego 24,50 USD. Dzieje się to w czasie, gdy Srebro przekroczyło nawet 20 EMA na wykresie dziennym.
Tylko w tym miesiącu srebro przetestowało już swoje maksimum z okresu year-to-date zlokalizowane w okolicach poziomu 24,54 USD. Wcześniej spadło również do poziomu 23,12 USD, który był niżem z 2023 roku. I na razie Srebro nie jest w stanie dotknąć poziomu oporu 24,00 USD, który wydaje się być ważnym poziomem.
Jeśli spojrzymy na wskaźnik siły względnej (RSI), to nadal tworzy on spadek w górę. Ponadto, wskaźnik ROC podpowiada nam momentum kupujących na srebrze.
Jeśli więc srebro (XAG/USD) wyczyści opór 24,50 USD, wówczas oznaczałoby to, że kupujący nadal dominują na rynkach. W rezultacie otworzyłoby to drzwi w kierunku poziomu 25 dolarów na srebrze. A po nim kolejnym celem będzie 26,21 USD, czyli maksimum z 18 kwietnia.
Z drugiej strony, najbliższym wsparciem dla srebra (XAG/SD) jest 20-dniowa EMA, znajdująca się na poziomie 23,69. Jeśli ten poziom wsparcia również zostanie przełamany, wówczas wyśle to metal szlachetny w kierunku swojego pivota, zlokalizowanego na poziomie 23,17 USD. Następnie, znajduje się wsparcie na poziomie 23,00 USD, które również znajduje się blisko 50-dniowej EMA (dziennej) zlokalizowanej na poziomie 22,91 USD.
Jeśli spojrzymy na stronę fundamentalną, jakiekolwiek dalsze osłabienie dolara amerykańskiego będzie również wspierać srebro i inne metale szlachetne. Z drugiej strony, siła dolara amerykańskiego sprawi, że metale szlachetne staną się słabe i otworzą drzwi do spadku.