Srebro Xagusd kwestionuje poziom 22, ale spada poniżej 200 Sma.

Srebro (XAG/USD) handluje w pobliżu 24,65 USD przed FOMC

Srebro osiągnęło nowy wysoki poziom w pobliżu 22,08 USD i obecnie oscyluje między stratami a zyskami. Tymczasem EBC wydał zaskakującą podwyżkę stóp o 50 punktów bazowych pomimo zawirowań na rynkach finansowych.

W rezultacie XAG/USD handluje obecnie w okolicach poziomu cenowego 21,54 USD i od tego czasu wycofał się z wysokiego poziomu 22,08 USD.

Jeśli spojrzymy wstecz, srebro próbowało przekroczyć poziom cenowy 22,00 USD przez dwa kolejne dni. Jednak nie zdołało utrzymać się powyżej poziomu 22,00 USD i wycofało się pomimo kilku prób.

To również mówi nam, że sprzedający są zaangażowani w utrzymanie srebra poniżej poziomu 22,00 USD, podczas gdy kupujący stronią od wykonywania dużych ruchów.

Ponadto, XAG/USD spadł również poniżej 200 SMA (dziennej), znajdującej się na poziomie 21,78 USD. Dlatego też możemy powiedzieć, że obecny jest główny opór w postaci linii 200 SMA.

Jedyną prostą ścieżką dla XAG/USD jest więc ruch w dół i to właśnie obserwujemy dziś na rynku.

Patrząc w przyszłość, najbliższe wsparcie dla srebra (XAG/USD) znajduje się na poziomie 21,50$. Po nim kolejne dynamiczne wsparcie zlokalizowane na 20 EMA (dzienna) obecne jest w pobliżu 21,29 USD, a następnie 21 USD.

Z drugiej strony zamknięcie powyżej 22,00 USD na wykresie dziennym otworzy drzwi do większych wzrostów na XAG/USD.

Jeśli spojrzymy na sytuację fundamentalną, globalny sentyment jest nadal słaby, a większość rynków akcji krwawi na czerwono. Podobnie, EBC podniósł stopy, ponieważ inflacja wciąż jest znacznie powyżej celu.

Uważamy, że srebro (XAG/USD) znajdzie wskazówki co do swojego dalszego kierunku ze złota i innych podobnych aktywów. Na razie wydaje się, że banki centralne nie są gotowe wycofać się z wprowadzenia podwyżek stóp.

A wyższa stopa procentowa oznacza kłopoty dla Srebra (XAG/USD), Złota (XAU/USD) i innych podobnych aktywów. Z drugiej strony, przerwa od jakichkolwiek nowych podwyżek stóp będzie stanowiła wsparcie dla Srebra i może wypchnąć je ponad poziom 22,00 i 23,00 USD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry