Srebro (XAG/USD) spada poniżej 2,050 USD po raporcie o zatrudnieniu w USA

Dolar amerykański wykaże słabość w 2024 r. w przypadku zmiany kursu przez Fed

Po publikacji danych o zatrudnieniu JOLTS z amerykańskiego BLS, ceny srebra (XAG/USD) ponownie spadły. Zgodnie z raportem o zatrudnieniu, około 9,61 miliona nowych miejsc pracy zostało opublikowanych przez amerykańskich pracodawców w porównaniu z prognozą wynoszącą zaledwie 8,8 miliona.

Po raporcie JOLTS, DXY ponownie wzrósł i osiągnął poziom 10.7.20 (11-miesięczne maksimum). Podobnie rentowności amerykańskich obligacji również wzrosły i znalazły się w pobliżu 4,75%. Ogólnie rzecz biorąc, raport JOLTS pokazuje dobry obraz amerykańskiej gospodarki, a także amerykańskiego rynku pracy.

Według ekonomistów ostatni raport o zatrudnieniu wskazuje, że wydatki konsumentów wzrosną wraz ze wzrostem płac.

Na razie uwaga skupia się na wrześniowych danych o zatrudnieniu (ADP), które pojawią się wkrótce. Prognozuje się, że amerykańska gospodarka doda około 160 000 pracowników, podczas gdy w ubiegłym miesiącu wartość ta wyniosła około 177 000.

Podobnie, S&P 500 jest również niedźwiedzi, ponieważ nastroje rynkowe są bardzo ostrożne, co oznacza, że inwestorzy szukają bezpieczeństwa. Podstawową kwestią stojącą za niedźwiedzim trendem na S&P 500 są wysokie szanse na kolejną podwyżkę stóp procentowych w USA przed końcem 2023 roku. Według różnych przedstawicieli Fed, Rezerwa Federalna jest daleka od zakończenia podwyżek stóp procentowych w tym roku.

Patrząc wstecz na wykres techniczny Silver (XAG/USD), D1 pokazuje formację głowy z ramionami. Oznacza to, że szanse na wyprzedaż są bardzo wysokie, co jest złą wiadomością dla rynku metali szlachetnych.

Na chwilę obecną biały metal znajduje się już poniżej linii szyi formacji głowy i ramion, co oznacza, że jesteśmy teraz na drodze do celu formacji H&S. Najbliższe wsparcie dla XAG/USD można znaleźć w pobliżu 19,93 (minimum z 8 marca).

Co więcej, XAG/USD znajduje się również poniżej 200 EMA, co dodatkowo potwierdza długoterminowy trend spadkowy. Jeśli chodzi o RSI, drukuje on wartości w niedźwiedzim zakresie (20-40), co również wskazuje na większe spadki.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry