Srebro (XAG/USD) przekracza opór 24,00 USD po słabym PMI

Srebro (XAG/USD) powyżej 23,50 USD, w obliczu głównej linii trendu spadkowego

Ceny spot srebra (XAG/USD) wzrosły po publikacji słabego odczytu PMI. Po wynikach srebrne byki z powodzeniem przekroczyły strefę oporu 24,00 USD, co oznacza, że fundusze odeszły od dolara.

Odczyt wskaźnika PMI za sierpień był niższy niż 49,0 w lipcu, a także 49,3 oczekiwane przez Wall Street. Rzeczywisty odczyt wyniósł około 47,0, co zaskoczyło większość ekspertów.

Ponadto wskaźnik PMI dla usług również spadł z 51,0 w zeszłym miesiącu do około 51,0 w sierpniu. Wall Street spodziewało się, że wskaźnik PMI dla usług wyniesie około 52,2, podczas gdy rzeczywista wartość była o około 1,1 niższa.

Zdaniem ekspertów ostatni odczyt wskaźnika PMI wskazuje, że restrykcyjna polityka monetarna Fed pogarsza stan gospodarki. W przeszłości Rezerwa Federalna prowadziła bardzo agresywną politykę i utrzymywała stopę procentową w przedziale 5,25% – 5,50%.

Chociaż pozwoliło to Fed obniżyć inflację w USA, końcowym rezultatem było pogorszenie innych wskaźników ekonomicznych, takich jak PMI i PMI dla usług.

Indeks dolara amerykańskiego spada

Po osiągnięciu poziomu 104.00, indeks dolara amerykańskiego spadł i był ostatnio obserwowany w pobliżu 103.50. Podobnie rentowność 10-letnich obligacji amerykańskich również spadła do około 4.23%.

Patrząc w przyszłość, uwaga skupi się na tym, co Jerome Powell ma do powiedzenia na temat stanu amerykańskiej gospodarki, a także na tym, jakie działania są potrzebne. W przeważającej części oczekuje się, że Powell podkreśli znaczenie wysokich stóp procentowych i dlaczego nie zmieni polityki.

Analiza techniczna wykresu srebra pokazuje, że ceny są już notowane powyżej poziomu 61,8% fibo. Ponadto 20 SMA wykazuje nachylenie w górę i znajduje się w pobliżu 23,00 USD, co jest oznaką silnego trendu zwyżkowego.

Co więcej, wskaźnik RSI (14) waha się w przedziale od 60 do 80, co jest oznaką byczej presji i wskazuje na większy wzrost.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry