Srebro (XAG/USD) powyżej 23,50 USD, w obliczu głównej linii trendu spadkowego

Srebro (XAG/USD) powyżej 23,50 USD, w obliczu głównej linii trendu spadkowego

Wygląda na to, że srebro (XAG/USD) zdołało wypracować pozytywny trend we wtorek. Umożliwi to metalowi szlachetnemu odwrócenie wcześniejszych strat przy jednoczesnym utrzymaniu trendu wzrostowego.

Na razie ceny srebra znajdują się w pobliżu regionu 23,65-23,70 USD, zyskując +1% w ciągu dnia. Według analityków srebro (XAG/USD) prawdopodobnie pójdzie dalej stąd.

Srebro zmierza do poziomów 24,00 USD i 25,00 USD

Perspektywa techniczna srebra pokazuje, że metal szlachetny doświadczył cofnięcia począwszy od 24.15 USD. Ceny zatrzymały się jednak w pobliżu 200 SMA na wykresie dziennym, który obecnie służy jako dynamiczne wsparcie.

Obecna konfiguracja wydaje się faworyzować srebrne byki, ponieważ najbliższe poziomy wsparcia pozwalają na bazę do dalszej aprecjacji. Co więcej, wskaźniki oscylatora również drukują wartości w strefie byczej i nie znajdują się jeszcze w strefie wykupienia.

Jest to więc kolejny powód, dla którego prognozujemy dalsze wzrosty na srebrze (XAG/USD). Co więcej, słabość USD przełożyła się również na wzrost wartości srebra.

Niektórzy eksperci uważają jednak, że srebrne byki wciąż stoją przed poważną przeszkodą w postaci niedźwiedziej linii trendu rozpoczynającej się w maju 2023 roku. Na razie najbliższy poziom, który można zobaczyć na linii trendu, znajduje się na poziomie 24,00 USD.

Krótko mówiąc, srebro będzie musiało przekroczyć poziom 24,00 USD, aby potwierdzić swoją zwyżkową dynamikę i zaprosić więcej ofert. Jeśli metal szlachetny nie przebije 24,00 USD w odpowiednim czasie, linia trendu będzie nadal spadać i wywierać presję na srebro.

Poza poziomem 24,00 USD znajduje się strefa oporu 24,20-24,25 USD, która również będzie stanowić wyzwanie dla srebrnych byków. Następnie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby srebro wzrosło przed osiągnięciem okrągłego poziomu 25,00 USD.

Z drugiej strony, 200 SMA (wykres dzienny) jest nadal istotne i można je zobaczyć na poziomie 23,30 USD. Tak więc każda nagła niedźwiedzia presja na srebro będzie prawdopodobnie powstrzymywana przez 200 SMA.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry