Srebro (XAG/USD) na drodze do poziomu wsparcia 22,20 USD

Srebro (XAG/USD) powyżej 23,50 USD, w obliczu głównej linii trendu spadkowego

Podczas czwartkowej sesji giełdowej srebro zdołało znaleźć popyt i tym samym nieco się ożywiło. Wydaje się jednak, że metalowi szlachetnemu brakuje impetu wymaganego do utrzymania wzrostu.

Na razie notowania srebra (XAG/USD) znajdują się poniżej oporu zlokalizowanego w pobliżu 23,00 USD. Techniczny odczyt wykresu srebra sugeruje, że spadek rozpoczynający się od strefy wsparcia 22,85 USD pozwolił na bardzo potrzebny wyzwalacz dla niedźwiedzi.

Ponadto wykres dzienny pokazuje, że większość oscylatorów jest nadal ujemna, ale nie znajduje się na terytorium wyprzedania. Tak więc, w oparciu o to wszystko, sensowne jest, aby srebro (XAG / USD) celowało w strefy wsparcia 22,20 USD i 22,10 USD, a nie w opór wzrostowy.

22,00 USD pozostaje ważnym wsparciem

Jeśli bykom nie uda się obronić strefy wsparcia 22,20 i 22,10 USD, wówczas metal szlachetny spadnie, aby przetestować strefę wsparcia 22,00 USD. W przypadku, gdy ten poziom wsparcia zostanie również przełamany z wystarczającym impetem, wówczas metal szlachetny będzie celował w strefy wsparcia 21,50 USD i 21,25 USD.

Z drugiej strony mamy strefę oporu 23,00 USD, po której następuje poziom 23,20 USD. Oba te poziomy są pełne zleceń sprzedaży, a tym samym mogą ponownie wysłać srebro do starych poziomów wsparcia.

Ponadto 200 SMA na wykresie dziennym jest również obecna w pobliżu 23,50 USD, a następnie 23,80 USD, gdzie znajduje się 100 SMA. Następnie mamy 24,00 USD, co jest również ważną strefą oporu dla traderów Silver (XAG/USD).

Biorąc pod uwagę perspektywy techniczne, krótkoterminowy kierunek handlu dla Silver (XAG/USD) jest negatywny, z niewielką szansą na jakikolwiek wzrost. Nie możemy jednak ignorować faktu, że USD jest również ważną częścią równania, które może dyktować następny kierunek srebrnego metalu.

Ogólnie rzecz biorąc, każde osłabienie dolara amerykańskiego zapewni bardzo potrzebną przestrzeń dla srebra, aby naprawdę zabłysnąć i podnieść jego cenę.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry