Srebrne byki przekraczają poziom oporu 24,898

Hossa na Wti zagrożona, gdyż kurs znajduje się blisko wsparcia

Krótkoterminowy trend na XAG/USD jest byczy, co mówi nam, że rynek naprawdę faworyzuje aktywa niedochodowe, takie jak srebro i złoto. Obecnie cena srebra (XAG/USD) wynosi 24,974, czyli nieco poniżej dziennego maksimum na poziomie 25,015.

Jeśli spojrzymy na fundamentalne perspektywy srebra, ostatni skok jego ceny nastąpił po publikacji danych o inflacji (Core CPI, CPI, Core PPI i PP). Dane te zwiększyły szanse na wstrzymanie podwyżek stóp procentowych, a nawet obniżki stóp przez Rezerwę Federalną.

Cięcia stóp sprzyjają srebru (XAG/USD)

Teoretycznie obniżka stóp procentowych sprzyja aktywom takim jak złoto, srebro, a nawet kryptowaluty. I dokładnie to obserwujemy również na rynku srebra.

Perspektywy techniczne Silver (XAG/USD) również mówią nam, że dalszy wzrost cen jest wysoce prawdopodobny. Na razie metal szlachetny ignoruje wszystkie krótkoterminowe poziomy oporu, jakby nawet nie istniały. Podkreśla to napływ kupujących na rynku srebra, gdy rynek przygotowuje się na możliwą zmianę polityki Fed.

Nie umniejsza to jednak faktu, że ceny srebra mogą się cofnąć, jeśli rozmowy o obniżkach stóp nie przyniosą skutku lub inflacja ponownie wzrośnie.

Póki co, niepowodzenie w utworzeniu stabilnej bazy powyżej 24,898 prawdopodobnie doprowadzi do wyprzedaży na rynku Silver Spot. Oznaczałoby to, że traderzy srebra prawdopodobnie dojdą do poziomu 24,526 w celu ponownego przetestowania, zanim zainicjują kolejne bycze ożywienie.

Nawet jeśli spojrzymy poza rynek walutowy, wydaje się, że dolar amerykański jest w odwrocie. Nie jest więc zaskoczeniem, że towary takie jak srebro również wykazują siłę w stosunku do dolara amerykańskiego. Chociaż Fed podniesie stopę procentową jeszcze raz, jest to w większości wycenione, ponieważ rynki szukają teraz tego, co przed nami!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry