Sprzedaż nowych pojazdów w USA wzrośnie o 1% w przyszłym roku

Sprzedaż nowych pojazdów w USA wzrośnie o 1% w przyszłym roku

Według prognozy niezależnego portalu motoryzacyjnego, sprzedaż nowych pojazdów w USA wzrośnie o 1%. Oznacza to, że w 2024 r. sprzedanych zostanie prawdopodobnie około 15,7 mln samochodów.

Wzrost sprzedaży nowych pojazdów w USA w przyszłym roku będzie marginalny, ponieważ kraj nadal boryka się z wysokimi stopami procentowymi. Ponadto popyt jest również słaby, biorąc pod uwagę wysoką stopę inflacji w kraju.

Sprzedaż pojazdów elektrycznych wzrośnie w 2024 r.

Tak więc, chociaż podaż pojazdów prawdopodobnie poprawi się w 2024 r., tego samego nie można powiedzieć o sprzedaży nowych samochodów. Biorąc pod uwagę wyzwania makroekonomiczne, warto rozważyć wzrost o 1% w 2024 roku.

Oczekuje się, że sprzedaż samochodów elektrycznych wzrośnie o oszałamiające 8%, co sugeruje, że zwrot w kierunku zielonej energii nabrał tempa. Rok wcześniej sprzedaż nowych samochodów (specyficznych dla pojazdów elektrycznych) wyniosła zaledwie 6,9%, co oznacza, że w przyszłym roku wzrost wyniesie +1,1%.

Nadchodzący rok (2024) przyniesie wiele ofert dla klientów, a także wzrost zapasów. Jednak gospodarka i konsumenci będą nadal doświadczać wyższych stóp procentowych. W rezultacie dynamika rynku samochodowego stała się bardzo trudna i wymagająca.

Jeśli jednak spojrzymy na producentów samochodów, uważają oni, że popyt na nowe samochody po pandemii jest nadal bardzo silny. Dlatego Toyota Motors i General Motors poinformowały o poprawie sprzedaży nowych samochodów w 2023 roku. Według nich problemy z łańcuchem dostaw nie są tak intensywne jak w przeszłości.

Jednym ze szczegółów wspomnianych w raporcie było to, że amerykańscy konsumenci szukają teraz niedrogich modeli samochodów. Oznacza to, że droższe modele samochodów będą miały trudności ze znalezieniem klientów.

Chociaż sprzedaż pojazdów elektrycznych i hybrydowych wykazuje poprawę, to wciąż nie wystarczy, aby zasygnalizować całkowite przejście na opcje elektryczne.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry