Sprzedaż nowych domów w USA spadła o 2,5% w czerwcu

Inflacja w USA w listopadzie spadła do 3,1%

Najnowsze dane pokazują, że sprzedaż nowych domów w USA spadła w czerwcu, ale ogólny trend jest nadal silny, ponieważ w kraju brakuje domów.

Ogólnie rzecz biorąc, odnotowano spadek sprzedaży nowych domów o 2,5%, co oznacza, że do tej pory w tym roku sprzedano około 697 000 jednostek. Dane z Departamentu Handlu również zrewidowały dane dotyczące sprzedaży w maju, podając nową wartość 715 000 jednostek.

Jeśli spojrzymy na prognozy ekonomistów, spodziewali się oni sprzedaży około 725 000 nowych jednostek. Wręcz przeciwnie, rzeczywista wartość wyniosła tylko 697 000. Według ekspertów ostatni spadek można przypisać trendom sezonowym lub faktowi, że stopa procentowa w kraju jest na rekordowo wysokim poziomie.

Sprzedaż nowych domów pozostaje wiodącym wskaźnikiem

W Stanach Zjednoczonych podpisanie umowy jest traktowane jako oznaka sprzedaży nowych domów, co pozostaje wiodącym wskaźnikiem sprawdzającym kondycję sektora nieruchomości. Jeśli spojrzymy wstecz, dane takie jak te mogą być zmienne, jeśli spojrzymy na nie z miesiąca na miesiąc. Teraz, jeśli spojrzymy na dane w ujęciu rok do roku, sprzedaż wzrosła o 23,8%!

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są istniejące zapasy domów, które utrzymują się na rekordowo niskim poziomie. Doprowadziło to do składania wielu ofert przez potencjalnych nabywców na różne nieruchomości.

Ten niedobór zapasów powoduje również wzrost cen domów, które na początku tego roku znajdowały się w trendzie spadkowym. W tym czasie wyższe stopy procentowe odepchnęły kupujących na bok w oczekiwaniu na lepsze otoczenie makroekonomiczne.

Jeśli spojrzymy na szerszą perspektywę, rynek mieszkaniowy w USA stabilizuje się, ale wyższe stopy procentowe nadal pozostają problemem. W ciągu najbliższych kilku dni Fed ponownie podniesie stopy procentowe, co jeszcze bardziej zwiększy koszty pożyczek w kraju.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry