Sprzedaż luksusowych domów w Dubaju w trzecim kwartale przekroczyła 1,6 mld USD

Sprzedaż luksusowych domów w Dubaju w trzecim kwartale przekroczyła 1,6 mld USD

Według znanego konsultanta ds. nieruchomości, sprzedaż luksusowych domów (o wartości ponad 10 milionów dolarów) w Dubaju utrzymała się na wysokim poziomie w 3. kwartale 2023 roku. Ogólnie rzecz biorąc, w Dubaju sfinalizowano sprzedaż o wartości około 1,6 miliarda dolarów, co czyni go najlepszym miejscem na rynku nieruchomości na świecie.

Jeśli spojrzymy na wolumen sprzedaży w okresie od stycznia do września, wyniósł on około 5 miliardów dolarów. Knight Frank, znana firma z branży nieruchomości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ujawniła te dane.

Dubaj nadal koncentruje się na poprawie inwestycji w nieruchomości

Głównym celem Dubaju jest stanie się magnesem dla kapitału i ludzi, ponieważ stara się osiągnąć zrównoważony długoterminowy wzrost. Nowy model gospodarczy Dubaju koncentruje się na napływie kapitału zagranicznego, turystyce i inwestycjach w nieruchomości.

Nie ma wątpliwości co do tego, że branża nieruchomości w Dubaju kwitnie i wykazuje silny wzrost. Wynika to głównie z popytu ze strony rosyjskich inwestorów i łatwych zasad pobytu w Dubaju.

Co więcej, Dubaj podjął również wiele działań mających na celu uniknięcie podobnych problemów gospodarczych, jakie miały miejsce podczas kryzysu w 2008 roku.

Ogólnie rzecz biorąc, w Dubaju istnieje wysoki popyt na luksusowe i wysokiej klasy domy, podczas gdy podaż pozostaje ograniczona. Ta dynamika rynku oznacza, że ceny luksusowych domów będą tylko rosnąć.

Każdy dom o wartości ponad 10 mln USD jest uważany za dom luksusowy i wygląda na to, że w 3. kwartale 2023 r. sprzedano około 227 takich domów. To jeszcze bardziej umacnia status Dubaju jako czołowego rynku luksusowych nieruchomości i znacznie wyprzedza Londyn, Nowy Jork i Hongkong.

Innym istotnym szczegółem jest to, że większość tej działalności została wykonana przez kupujących dokonujących transakcji „gotówkowych”. Na wyciąganie jakichkolwiek wniosków przyjdzie jeszcze poczekać, ale Dubaj może przyciągnąć kłopoty ze strony FATF, jeśli nadal będzie stosował luźne przepisy dotyczące nieruchomości. W końcu transakcje gotówkowe dominują na rynkach, co może łatwo przyciągnąć kłopoty.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry