Sprzedający GBP/USD muszą przekroczyć 1,2610, według Scotiabank

GBP/USD handluje z byczym nastawieniem w pobliżu 1,275

Analitycy Scotiabank opublikowali swoją ostatnią prognozę dla GBP/USD, która podkreśla znaczenie poziomu wsparcia 1,2610. Według Scotiabank, sprzedający muszą przełamać 1.2610, ponieważ otworzy to drzwi do większej słabości w krótkim okresie.

Na razie dynamika GBP/USD jest nadal zwyżkowa, a parę można zobaczyć powyżej krytycznej strefy wsparcia. Pomimo tych obiecujących znaków, para funt/dolar nadal stoi w obliczu znacznego ryzyka spadku.

Dodatkowo, wykres intraday pokazuje kilka formacji sugerujących, że sprzedaż GBP jest tuż za rogiem. W perspektywie krótkoterminowej, a nawet długoterminowej, wskaźnik DMI podkreśla, że impet spadkowy pozostanie ograniczony.

Jednak nadal nie możemy ignorować odczytów wykresu intraday, ponieważ nadal pokazuje, że test wsparcia 1.2610 jest wysoce prawdopodobny. Jeśli GBP/USD skutecznie odbije się od tego poziomu, będzie to oznaczać wznowienie trendu wzrostowego.

Podczas gdy skupiamy się na wskaźnikach technicznych i formacjach cenowych na wykresie, złą strategią byłoby ignorowanie fundamentów GBP/USD. Od odczytu CPI po perspektywy obniżek stóp przez BoE i Fed, wiele może przechylić trend GBP/USD.

Kolejne posiedzenie Banku Anglii odbędzie się w lutym, a Fed w marcu. Tak więc w pewnym sensie tylko styczeń zaoferuje inwestorom względny spokój, podczas gdy kilka następnych miesięcy będzie zmiennych.

Bliższe spojrzenie na prognozę GBP Scotiabank pokazuje, że para straci około 100+ pipsów, mniej więcej, w krótkim okresie. Podczas gdy przyglądamy się tej prognozie, spodziewany jest również amerykański CPI, co może sprawić, że będzie ona całkowicie błędna. Ponadto miękki odczyt CPI spowoduje, że GBP będzie leciał w górę w związku z perspektywą obniżek stóp w USA.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry