Spodziewane zwyżki EURUSD na 4 US Cpi Ing

Spodziewane zwyżki EURUSD na 4 US Cpi Ing

Według ekonomistów ING, EUR/USD prawdopodobnie zyska na wartości, jeśli odczyt inflacji bazowej w USA wyniesie 0,4%. Dodali również, że para EUR/USD będzie napędzana przez decyzję polityczną Fed, inflację bazową.

W rzeczywistości całkowicie uzasadnione byłoby stwierdzenie, że inwestorzy muszą patrzeć raczej na USA niż na strefę euro. W końcu nie ma żadnych ważnych danych pochodzących z Europy, ale publikacje gospodarcze z USA są naprawdę ważne.

Biorąc pod uwagę dane o inflacji i posiedzenie Fed w ciągu najbliższych kilku dni, ważne jest, aby poczekać na ich publikację. ING uważa jednak, że dane będą sprzyjały walucie euro, a tym samym doprowadzą do większego wzrostu EUR/USD.

23% szans na podwyżkę stóp

Zapytani o możliwość podwyżki stóp procentowych przez Fed, odpowiedzieli, że istnieje 23% szans na to, że nastąpi to jutro. Pod koniec dnia nawet szansa na 23% może zostać całkowicie zdyskontowana. Być może dlatego obserwujemy niezdecydowanie na parach walutowych opartych na USD.

Ekonomiści ING są głęboko przekonani, że istnieje 0% szans na jakąkolwiek stopę ze strony Fed. W takim przypadku prawdopodobnie nastąpi wzrost EUR/USD, USD/JPY i innych par.

Ale pomimo tych prognoz, wydali również ostrożność, ponieważ nadchodzące wydarzenia mają duże znaczenie. To normalne, że pary takie jak EUR/USD wykazują niezdecydowanie dokładnie w momencie publikacji. Od wykonania dużego ruchu w górę do odwrócenia tego wszystkiego na następnym spotkaniu, wszystko może się zdarzyć na EUR/USD.

Naszym zdaniem dokładny kierunek EUR/USD stanie się jasny dopiero 1-2 godziny po posiedzeniu amerykańskiego Fed.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry