Spadek cen złota po wzroście CPI, słaby chiński PKB wpływa na miedź

Spadek cen złota po wzroście CPI, słaby chiński PKB wpływa na miedź

W poniedziałek ceny złota zostały odrzucone z miesięcznych maksimów w ramach realizacji zysków wśród trendów. Jeśli spojrzymy na akcję cenową, wydaje się, że złoto było w trendzie wzrostowym przez ostatnie 2 tygodnie. Tak więc niewielka realizacja zysków po wzroście CPI wydaje się być obecnie dominującym trendem.

Podobnie, ceny miedzi również stały się niedźwiedzie w obliczu słabych danych gospodarczych napływających z Chin. Najnowsze dane wykazały słabość chińskiej gospodarki, która wydaje się utrzymywać pomimo wszystkich środków stymulacyjnych.

Dolar pozostaje słaby

W ciągu ostatnich 2 tygodni dolar amerykański był na minusie po słabych danych o inflacji, co pomaga metalom, takim jak złoto i miedź. W rzeczywistości dolar amerykański był ostatnio na 15-miesięcznych minimach, co mówi nam, że koniec restrykcyjnej polityki pieniężnej jest tuż za rogiem.

Jednak gospodarka USA wykazuje oznaki odporności, co ogranicza wzrosty cen złota. Ale to wciąż nie wystarczyło, aby powstrzymać żółty metal przed osiągnięciem wielotygodniowych maksimów.

Po osiągnięciu poziomu 1960 USD wydaje się, że ceny złota zatrzymały się, co mówi nam, że inwestorzy szukają teraz nowego impulsu.

Jeśli spojrzymy na ceny miedzi, to po wzroście w ciągu ostatnich kilku tygodni przechodzą one obecnie odwrócenie. Ostatnie dane z Chin pokazały, że PKB Chin w II kwartale spowolnił, co negatywnie wpłynęło na ceny miedzi. W końcu Chiny są jednym z największych importerów miedzi, a spowolnienie PKB oznacza mniejszy popyt na ten metal.

W minionym tygodniu kontrakty terminowe na miedź zyskały 4%, by ostatnio stracić 0,7%, przez co cena metalu spadła do 3,9068 USD/funt.

Według ekspertów, PKB Chin w II kwartale wykazał jedynie niewielki wzrost w porównaniu z PKB Chin w I kwartale. Patrząc w przyszłość, trend ten prawdopodobnie się utrzyma, chyba że Chiny wprowadzą ogromny pakiet stymulacyjny.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry