S&P 500 wyżej przed dużymi zyskami technologicznymi i decyzją Fed

S&P 500 i Dow Jones wykazują słabość, ponieważ rentowności rosną

Indeks S&P 500 wzrósł w poniedziałek, ponieważ inwestorzy cieszyli się z lepszych niż oczekiwano wyników dużych spółek technologicznych. Ponadto w tym tygodniu zaplanowano posiedzenie Fed, a S&P 500 jest obecnie dość optymistycznie nastawiony do zmiany polityki.

Indeks Nasdaq zyskał 0,2%, podczas gdy DJIA wzrósł o 0,6% w ciągu dnia. Podobnie, S&P 500 był ostatnio widziany z 0.4% wzrostem w ciągu dnia.

S&P 500 wspierany przez akcje spółek energetycznych

W przeważającej części akcje z sektora energetycznego były największymi zyskami, na czele z Halliburton Company (HAL). Co więcej, Chevron Corp (CBX) i Occidental Petroleum Corporation (OXY) również były pozytywne w ciągu dnia po opublikowaniu lepszych niż oczekiwano wyników za ostatni kwartał.

Według analityków UBS wyniki operacyjne były pozytywne, ale ograniczone. Potwierdzono jednak również, że wyniki TCO i Permian pozostają na dobrej drodze.

Kolejnym czynnikiem wspierającym wzrost cen ropy są cięcia podaży wprowadzone przez OPEC. Zdaniem ekspertów zaostrzy to warunki rynkowe i wesprze akcje spółek energetycznych z indeksu S&P 500.

Jeśli rozejrzymy się wokół, akcje banków regionalnych również rosły w poniedziałek po ostatnich wynikach kwartalnych różnych znanych banków, takich jak Citizens Financial Group Inc, KeyCorp i innych.

Ale najważniejszym wydarzeniem dnia będą akcje Microsoft (MSFT) i Alphabet (GOOGL), które mają rozpocząć sezon zysków we wtorek.

W tym samym czasie byki Tesli doznały ciosu po spadku Tesli i innych podobnych firm w zeszłym tygodniu. Eksperci uważają jednak, że konfiguracja na następny tydzień wygląda zupełnie inaczej.

Patrząc w przyszłość, trend S&P 500 będzie w dużej mierze zależał od decyzji Fed i tego, jak polityka zostanie ukształtowana na podstawie ostatnich wskaźników ekonomicznych. Podobnie, słabe wyniki dużych spółek technologicznych zepchną indeks S&P 500 w dół, co przełoży się również na inne indeksy giełdowe.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry