S&P 500 prawdopodobnie zakończy 2023 r. w pobliżu poziomu 3900

S&P 500 i Dow Jones wykazują słabość, ponieważ rentowności rosną

Pierwszy dzień handlowy tygodnia był pozytywny dla S&P 500, ponieważ indeks w końcu rośnie po dwóch tygodniach strat. W ciągu ostatnich 2 tygodni S&P 500 zamknął się ze stratą wyższą niż 2%, co zepchnęło wskaźnik RSI na terytorium wyprzedania.

Bycze nastawienie indeksu S&P 500 wynika z informacji o zyskach różnych spółek. Ale największym katalizatorem jest posiedzenie FOMC, które ma się odbyć w ciągu najbliższych kilku dni. Rynki będą oczekiwać decyzji w sprawie stóp procentowych z większą szansą na brak podwyżek lub cięć stóp.

S&P 500 prawdopodobnie straci dodatkowe -5%

Według Mike’a Wilsona (eksperta z Morgan Stanley), bycza postawa S&P 500 jest krótkotrwała. Dodał, że do końca 2023 r. indeks S&P 500 będzie notowany w pobliżu 3900 punktów. Z drugiej strony Morgan Stanley również jest podobnego zdania i zachęca inwestorów do korzystania z niższych cen akcji.

Jeśli spojrzymy wstecz, stanie się jasne, że Mike Wilson był facetem, który przewidział bessę w 2022 roku. Tym razem powraca z prognozą, która sugeruje, że do końca tego roku nie zobaczymy hossy.

Jeśli zmierzymy wyniki S&P 500 od końca lipca do dziś, indeks stracił już -9,7% swojej wartości. Jeśli jednak spojrzymy również na prognozy ekspertów, wydaje się, że spadek o kolejne -5% jest również na kartach.

Jeśli chodzi o uzasadnienie niedźwiedziego wezwania, analityk uważa, że zaufanie biznesowe spada wraz z zaufaniem konsumentów. Wszystkie te czynniki nie sprzyjają hossie na giełdzie, gdy zbliżamy się do sezonu wakacyjnego.

Zgodnie z prognozami, szanse na podwyżkę stóp procentowych na kolejnym posiedzeniu Fed wynoszą obecnie 3%. Wręcz przeciwnie, ci, którzy uważają, że nie dojdzie do podwyżki stóp, stanowią 97% głosów.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry