S&P 500 i Dow Jones wykazują słabość, ponieważ rentowności rosną

S&P 500 i Dow Jones wykazują słabość, ponieważ rentowności rosną

Wtorkowa sesja spowodowała spadek Dow Jones i S&P 500, ponieważ rentowności wzrosły przed danymi o inflacji. Ponadto inwestorzy ostrożnie podchodzą do zajmowania jakichkolwiek pozycji w akcjach, ponieważ obniżki stóp procentowych są nadal tylko plotką, a nie rzeczywistością.

Pogłoski o wcześniejszych obniżkach stóp spadły; tylko 65,7% ekonomistów wierzy obecnie w obniżkę stóp w marcu. Kilka tygodni temu prawdopodobieństwo obniżki stóp w marcu wynosiło 79%.

Rentowność 10-letnich obligacji osiągnęła 4,05%

Chociaż jest to złe dla amerykańskich indeksów giełdowych, rentowności obligacji gwałtownie wzrosły i ostatnio były obserwowane w okolicach poziomu 4%. Ponadto rentowność 10-letnich obligacji przesunęła się w kierunku 4.01% i osiągnęła krytyczny poziom w pobliżu 4.05%.

Ponieważ nadchodzący tydzień obfituje w publikacje ważnych danych, inwestorzy oczekują teraz dalszego wzrostu rentowności obligacji. Ponadto w piątek rozpocznie się sezon wyników amerykańskich akcji, w tym dużych spółek, takich jak JPMorgan.

Tim Grhiskey, który pracuje w Ingalls & Synder, powiedział, że rozmowy o obniżkach stóp procentowych to spekulacje i nic więcej. W końcu to Fed będzie miał ostatnie słowo w tej sprawie i nie otrzymaliśmy jeszcze od niego potwierdzenia.

Dlatego dodał, że wyniki finansowe podyktują następny ruch w indeksie Dow i S&P 500. Podkreśla to również, że rynek próbuje się dostosować z wyprzedzeniem.

DJIA stracił 157 punktów, co odpowiada 0,42%, podczas gdy S&P 500 stracił tylko 7 punktów. Po niewielkim spadku NASDAQ był notowany w pobliżu 14857, podczas gdy DJIA w pobliżu 37525.

Spośród 11 sektorów z indeksu S&P 500, wszystkie zamknęły się na czerwono, sektor energetyczny był największym przegranym ze zmianą -1,63%.

W przyszłości wszelkie dane, które zwiększają szanse na obniżki stóp procentowych, przyniosą ogromne korzyści amerykańskim akcjom, ponieważ obniżą koszty pożyczek dla amerykańskich firm.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry