Singapurski eksport spadł o 9% w kwietniu

Singapurski eksport spadł o 9 w kwietniu

W kwietniu eksport Singapuru (poza ropą naftową) spadł o 9,8% r/r, głównie z powodu spadku w elektronice i produktach nieelektronicznych.

Według ankiety przeprowadzonej wśród ekonomistów, spodziewano się spadku eksportu o 9,4%, ale rzeczywista wartość okazała się znacznie wyższa.

Jeśli spojrzymy na eksport w ujęciu M/M na podstawie korekty sezonowej, eksport wzrósł o 2,7% w kwietniu. Należy jednak zauważyć, że wzrost w marcu wyniósł 18,4%. Selena Ling, która jest ekonomistką w OCBC, powiedziała, że ostatnie dane eksportowe pokazują słabą dynamikę.

Ożywienie w 2023 r. wydaje się nieuchwytne

W większości przypadków ożywienie w sektorze elektronicznym wydaje się nieuchwytne, gdy zbliżamy się do drugiej połowy 2023 roku. W rzeczywistości spadek r/r w elektronice (komputery PC, układy scalone, nośniki dyskowe itp.) mówi nam, że warunki popytu nadal nie są wystarczająco silne.

Z drugiej strony zaobserwowano również wzrost eksportu produktów i urządzeń farmaceutycznych. Ale nawet to byłoby niewystarczające, aby całkowicie zrównoważyć spadek eksportu elektroniki.

Jeśli przyjrzymy się niekrajowemu eksportowi Singapuru na 10 największych rynków, zauważymy wyraźną tendencję spadkową.

Na początek, eksport Singapuru do Chin spadł o 20,9%. Niektóre z dotkniętych sektorów obejmują farmaceutyki, produkty petrochemiczne, układy scalone itp.

Podobnie, eksport Singapuru do Malezji również spadł o 35% i również obejmuje wszystkie wyżej wymienione sektory. Ponadto spadł również eksport specjalistycznych maszyn.

Biorąc pod uwagę spadek eksportu Singapuru, warto przyjrzeć się czynnikom zewnętrznym, zamiast doszukiwać się problemów na poziomie krajowym.

W rzeczywistości Chiny również zmagają się z niższym niż oczekiwano eksportem do innych krajów. Wskazuje to, że globalny popyt konsumencki spada. Jednymi z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy są globalna inflacja i wyższe stopy procentowe.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry