Signature Bank również idzie w dół po Svb

Signature Bank również idzie w dół po Svb

Wygląda na to, że kłopoty światowego sektora bankowego dopiero się zaczęły, ponieważ Signature Bank of USA również został zamknięty przez stanowych regulatorów.

Według analityków, krach tej wielkości sprawia, że jest to 3. największa porażka bankowa w historii bankowości w USA. Na dodatek taki rozwój wypadków, który następuje zaledwie po kilku dniach od krachu SVB sprawia, że jest to jeszcze większe wyzwanie.

Upadek Silicon Valley Bank zaledwie kilka dni temu spowodował, że miliardy dolarów zostały utracone. Ale gdy przejmie go HSBC, kłopoty dla klientów SVB mogą się skończyć. W przypadku Signature Bank potrzeba będzie jednak jeszcze trochę czasu!

Brak strat dla podatników według FDIC

Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów w USA przejęła Signature Bank. Jak wynika ze szczegółowych danych, amerykański bank do końca 2022 roku posiadał aktywa o wartości 110,36 mld dolarów i około 88 mld dolarów depozytów.

Według amerykańskich regulatorów bankowych, żaden klient nie straci swoich pieniędzy. W rzeczywistości podkreślili oni fakt, że każdy klient SVN i Signature Bank odzyska swoje pieniądze.

Analitycy uważają, że upadek Signature Bank i Silicon Valley Bank wzbudził niepokój i zachwiał zaufaniem społeczeństwa do systemu bankowego. Choć sytuacja nie jest tak poważna jak w przypadku kryzysu finansowego z 2008 roku, to może stać się duża, jeśli w ciągu najbliższych dni/tygodni dojdzie do kolejnych upadków banków.

Ostatnie wydarzenia usunęły z amerykańskiego sektora bankowego 100 mld USD, przez co przyciągnęły również uwagę rządu. Nie wiadomo jednak, jaki dokładnie rozmiar szkody wyrządziły one w zaufaniu klientów.

FDIC z USA wyznaczył bank sukcesora, za pośrednictwem którego klienci będą mogli uzyskać dostęp do swoich środków. Jak wynika ze szczegółów, kredytobiorcy i deponenci Signature Bank staną się klientami innego banku znanego jako Bridge.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry