SEC zatwierdza pierwszy Bitcoin ETF

SEC zatwierdza pierwszy Bitcoin ETF

To w końcu oficjalne, ponieważ SEC właśnie zatwierdziła nowy ETF oparty na Bitcoinie. Jest to pozytywne wydarzenie dla branży kryptowalutowej, ponieważ sprawiło, że kryptowaluty są o krok bliżej do uznania ich za legalne klasy aktywów.

Ponadto otworzy to również drzwi do instytucjonalnych pieniędzy dla Bitcoina i innych monet. Według SEC, około 11 wniosków o Bitcoin ETF zostało zatwierdzonych, w tym wielkie nazwiska, takie jak Invesco, BlackRock i Ark Investments, by wymienić tylko kilka.

Handel tymi funduszami ETF Bitcoin rozpocznie się w czwartek i doprowadzi do znacznej konkurencji między różnymi funduszami hedgingowymi w celu przyciągnięcia inwestorów.

Zmiana gry dla Bitcoina

Stwierdzenie, że był to przełomowy moment dla branży kryptowalut, a w szczególności dla Bitcoina, nie jest błędem. Ponadto zapewnia to również bardzo potrzebne zaufanie inwestorom.

Według jednego z ekspertów, ruch ten był ważnym kamieniem milowym, ponieważ Bitcoin został zinstytucjonalizowany! Podobnie, analityk ze Standard Chartered powiedział, że fundusze ETF Bitcoin o wartości około 50-100 miliardów dolarów zostaną przeniesione do 2024 roku. Inny ekspert uważa, że te ETF-y oparte na Bitcoinie otrzymają napływy o wartości 55 miliardów dolarów.

Aby zaoferować pewną perspektywę, 913 miliardów dolarów to ostatnio sprawdzona kapitalizacja rynkowa Bitcoina. Dla porównania, kapitalizacja rynkowa ETF wynosi 6,5 biliona dolarów, co podkreśla możliwości dostępne dla Bitcoina!

Po zatwierdzeniu, Bitcoin przekroczył poziom 47000 USD i obecnie zmierza do okrągłego poziomu 50 000 USD. Od czasu pojawienia się informacji o ETF, Bitcoin rośnie w nadziei, że wkrótce zostanie zatwierdzony.

Patrząc w przyszłość, czynnikami decydującymi o tym, ile napływów trafi do Bitcoina, będą płynność i opłaty. Na razie niektóre firmy oferują skromne opłaty, takie jak 0,2%, podczas gdy inne pobierają bardziej normalne opłaty w wysokości 1,5% za zarządzanie aktywami.

Według niektórych ekspertów, zatwierdzenie Bitcoin ETF doprowadzi również do zwiększenia wydatków na marketing i reklamę online.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry