Scotiabank Prognoza odwrócenia EUR/CAD przed nami

Scotiabank Prognoza odwrócenia EUR/CAD przed nami

Według analityków Scotiabank trend spadkowy na EUR/CAD w końcu dobiegł końca. Wskazali również na potencjalne odbicie na parze euro/dolar kanadyjski w krótkim okresie.

Scotiabank uważa, że tygodniowy wykres EUR / CAD wskazuje, że odwrócenie jest w początkowym procesie. Mówiąc dokładniej, zwrócili uwagę na formację gwiazdy porannej na wykresie tygodniowym, która jest byczą formacją świecową. Formacja ta jest nadal w trakcie tworzenia i będzie kompletna tylko wtedy, gdy EUR/CAD zamknie się wyżej.

Jeśli bycza formacja świecowa na EUR/CAD zostanie ukończona, będzie to silny sygnał odwrócenia na parze. Z fundamentalnego punktu widzenia byczy trend na tej parze będzie wymagał siły euro i słabości dolara kanadyjskiego.

Opór EUR/CAD na poziomie 1,4485

Na razie EUR/CAD będzie prawdopodobnie handlować blisko oporu obecnego na poziomie 1,4485 – 1,4515. Jest to warte około 30 pipsów i podkreśla obszar, w którym znajduje się większość zleceń sprzedaży EUR/CAD.

W perspektywie krótkoterminowej ta strefa oporu EUR/CAD utrzyma się, chyba że nastąpi wyraźne przełamanie na wykresach dziennych/tygodniowych.

Jeśli byki EUR pokonają tę strefę oporu, spowoduje to wzrost EUR w kierunku 1,4650 lub wyżej. Wręcz przeciwnie, najbliższe wsparcie dla EUR / CAD znajduje się na poziomie 1.4325, a następnie 1.4160.

Zgodnie z prognozą Scotiabank, szanse na bycze odreagowanie są większe niż na przedłużenie niedźwiedziego ruchu. Wykresy techniczne już zaczęły wskazywać na taką możliwość, ale nie widzieliśmy jeszcze niczego takiego od strony fundamentalnej.

W nadchodzących dniach ważne będzie przyjrzenie się temu, co BoC i EBC powiedzą o swoich kolejnych ruchach politycznych. Gołębi BoC i jastrzębi EBC będą sprzyjać wzrostom na parze EUR/CAD.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry