Scotiabank: Odbicie na USD/CAD bardzo prawdopodobne, chyba że przełamane zostanie wsparcie na poziomie 1,33

Scotiabank Prognoza odwrócenia EUR/CAD przed nami

Według ekonomistów Scotiabank, para USD/CAD może zobaczyć odbicie, chyba że strefa wsparcia znajdująca się w pobliżu 1,33 zostanie przełamana. Ponadto USD/CAD również przechodzi dwucyfrowe dzienne straty, co nie jest częstym widokiem, a zatem również wskazuje na możliwą korektę.

Jeśli spojrzymy na perspektywy techniczne USD/CAD, wszystkie wskaźniki wskazują na niedźwiedzie USD. Na początek, USD/CAD znajduje się poniżej wszystkich sygnałów MA (krótko-, średnio- i długoterminowych). Ponadto wskaźniki dynamiki i trendu są również niedźwiedzie we wszystkich przedziałach czasowych, w tym godzinowym, dziennym i tygodniowym.

Wsparcie na poziomie 1,33 jest ważne

Wszystkie te sygnały techniczne sugerują siłę CAD i słabość USD. Jednak jedynym sygnałem wskazującym na korektę pary USD/CAD jest wsparcie na poziomie 1,33.

O ile wsparcie to nie zostanie przebite przez niedźwiedzie CAD wystarczająco szybko, szanse na krótkoterminowe odwrócenie są bardzo wysokie. Spowoduje to wzrost pary USD/CAD, sygnalizując siłę USD i potencjalną słabość CAD.

Od strony fundamentalnej, USD jest również pod silną presją, ponieważ inwestorzy oczekują, że Fed ogłosi zmianę swojej polityki. Jeśli Fed zdecyduje się pozostawić stopy procentowe bez zmian, teoretycznie może to sprzyjać CAD. Wręcz przeciwnie, niespodziewana podwyżka stóp będzie sprzyjać byczemu USD, a tym samym wesprze byczy przypadek USD/CAD.

Jeśli spojrzymy na USD/CAD z czysto technicznego punktu widzenia, wydaje się, że korekta jest prawdopodobna. Z drugiej strony, fundamentalne perspektywy są niedźwiedzie dla USD i sygnalizują więcej spadków na USD/CAD.

Opierając się na tych sprzecznych poglądach, warto poczekać na nadchodzące posiedzenie Fed. Gdy posiedzenie dobiegnie końca, fundamentalne perspektywy staną się jasne, co ostatecznie wyjaśni również perspektywy techniczne USD/CAD.

Ale nawet jeśli USD/CAD w krótkim okresie odnotuje wzrostowe odbicie, nie możemy ignorować również długoterminowych niedźwiedzich sygnałów.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry