Samsung Biologics ogłosił zawarcie umowy z firmą Pfizer o wartości 921 mln USD

Samsung Biologics ogłosił zawarcie umowy z firmą Pfizer o wartości 921 mln USD

Samsung Biologics ogłosił niedawno zawarcie dwóch umów o wartości 921 milionów dolarów z firmą farmaceutyczną Pfizer. Proponowana umowa ma na celu wytwarzanie produktów farmaceutycznych dla amerykańskiej firmy.

Dzięki tej umowie dział biotechnologiczny Samsung Group będzie mógł wytwarzać produkty farmaceutyczne do immunoterapii, stanów zapalnych, onkologii i tak dalej. Zgodnie z dostępnymi szczegółami, plan będzie obowiązywał do 2029 roku, a produkty będą przygotowywane w Zakładzie 4 (zlokalizowanym w Korei Południowej).

Samsung Biologics ogłosił również, że jego najnowsze zamówienie zwiększy łączną wartość zamówień od firmy Pfizer do około 1,08 miliarda dolarów.

Najnowsze ogłoszenie jest warte 922,7 miliarda wonów (waluta Korei Południowej), a kolejne zamówienia 254,3 miliarda wonów. Późniejsze zamówienie zostało ogłoszone w marcu i można je teraz uznać za kontynuację tamtej transakcji.

Według Samsung Biologics, ostatnie zamówienia i transakcje pozwolą jej rozszerzyć strategiczne partnerstwo z Pfizer i innymi firmami. Jeśli spojrzymy na wartość kontraktów zdobytych przez Samsung Biologics, stanie się jasne, że firma rzeczywiście mówi prawdę.

W ubiegłym roku firma podpisała również duże umowy z GlaxoSmithKline, Eli Lilly i Kinsale, które są gigantami farmaceutycznymi. Patrząc w przyszłość, jest wysoce prawdopodobne, że Samsung Biologics może ogłosić więcej umów w miarę zbliżania się do 3. i 4. kwartału 2023 roku.

Kiedy wspomina się słowo Samsung, ludzie już kojarzą to słowo z produktami elektronicznymi, takimi jak telefony, klimatyzatory, telewizory i tak dalej. W rzeczywistości jednak działalność Samsunga rozszerza się na wiele sektorów, w tym farmaceutyczny.

W rzeczywistości dział biotechnologiczny firmy już teraz robi duże postępy i niedawno wygrał kontrakty o wartości miliarda dolarów. Patrząc w przyszłość, Samsung prawdopodobnie rozszerzy się również na inne sektory, co ostatecznie pozwoli mu zwiększyć swój rozmiar.

W chwili pisania tego tekstu 1 dolar amerykański stanowi równowartość 1 302,4000 wonów (waluta Korei Południowej).

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry