Sainsbury podnosi prognozę zysków na 3 kwartał po silnej sprzedaży

Sainsbury podnosi prognozę zysków na 3 kwartał po silnej sprzedaży

J Sainsbury, który jest wielkim gigantem detalicznym, ogłosił niedawno pozytywne wiadomości na temat oczekiwanych przepływów pieniężnych i prognozy zysków. Według Sainsbury, cieszył się silnym sezonem sprzedaży ze swojej podstawowej sekcji spożywczej.

Wzrost sprzedaży wyniósł około 5,9% za rok w ciągu trzech miesięcy. Z drugiej strony, wzrost sprzedaży wyniósł tylko 3,9% w poprzednim kwartale.

Zdaniem ekspertów słabnący popyt na dobra trwałego użytku oraz niższe ceny paliw pozwoliły konsumentom skupić się na większych zakupach w okresie świątecznym.

Dlatego wielu uważa, że obecna sytuacja inflacji w Wielkiej Brytanii jest napędzana przez największe firmy. Firmy te poprawiały swoje marże zysku odpowiednio do wyższych kosztów produkcji. Oznacza to, że kiedy gospodarka spowolni, inflacja również dość szybko się odwróci.

Oczekuje się ponad 600 milionów zysku

Na podstawie ostatnich wyników, Sainsbury uważa, że jego prognoza zysku wyniesie gdzieś pomiędzy 630 a 690 milionów. Podobnie, przepływy pieniężne Sainsbury mają wynieść 600 milionów. Wcześniej, wytyczne wskazywały na liczbę 500 milionów tylko.

Ale pomimo poprawy fundamentów, akcje Sainsbury nadal skierowały się w dół podczas sesji giełdowej. Zdaniem analityków ma to związek z kosztami finansowania w wysokości 15 mln. Jednak większość z nich została już oddana poprzez wyższe płace.

Na razie w wynikach Sainsbury widać ostrą rozbieżność między biznesem artykułów gospodarstwa domowego Argos a biznesem supermarketów.

Ogólnie rzecz biorąc, odnotowano wzrost sprzedaży artykułów spożywczych o 12,5%, co jest jednym z najszybszych wzrostów od dłuższego czasu. Z drugiej strony, sprzedaż wynikająca z towarów ogólnych spadła o 15%. Podobnie sprzedaż z Argos również spadła o 5%.

Wygląda na to, że Sainsbury naprawdę skorzystało na ostatnim sezonie świątecznym. Nie zapominajmy jednak, że liczby dotyczące zysków mogą być przekrzywione ze względu na tymczasowy wzrost wydatków konsumenckich w okresie świątecznym.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry