Rząd USA i kryptowaluty zmierzają do konfrontacji

Inflacja w USA jako wyznacznik przyszłego luzowania Fedu

Jeśli zwracałeś uwagę na wiadomości dotyczące sektora kryptowalut, wiedziałbyś już, że rynek ten pozostaje w dużej mierze nieuregulowany. Jest to raczej rynek Dzikiego Zachodu, który jest napędzany technologią, gdzie tradycyjne zasady finansów nie mogą być stosowane.

Przyjrzyjmy się teraz ciekawemu wydarzeniu, które miało miejsce na giełdzie kryptowalut Coinbase. Pracownik o imieniu Wahi miał dostęp do wiedzy o tym, które tokeny będą notowane na platformie w najbliższej przyszłości. Teraz zawsze, gdy nowy token jest notowany na Coinbase, normalne jest, że jego cena rośnie.

Uważając to za okazję do zarobienia dużych pieniędzy, Wahi i jego współpracownicy zaczęli angażować się w insider trading kryptowalut. Ponieważ wiedzieli wcześniej, który token zostanie wymieniony, zaangażowali się w zakup tych aktywów. Kiedy aktywa zostały wymienione i świadczyły o wzroście cen, pan Wahi przeszedłby do sprzedaży swoich tokenów i worka z zyskiem.

To był skomplikowany schemat, który jest bardzo powszechny na rynku akcji. Ale dla rynku kryptowalutowego był to pierwszy raz, zwłaszcza na rynkach. Jeśli władzom uda się udowodnić, że Wahi był zaangażowany w kryptowalutowy insider trading, może stanąć przed więzieniem federalnym.

Aktywa kryptowalutowe to papiery wartościowe czy nie?

Eksperci uważają, że nadal nie jest jasne, czy aktywa kryptowalutowe zostaną zakwalifikowane jako papiery wartościowe, czy nie. Ale oprócz tego wydaje się, że SEC idzie również przeciwko XRP lub Ripple, który jest również znaną firmą kryptowalutową w USA.

Poza tym istnieje również dochodzenie, w którym władze zarzuciły, że coin base pozwala na handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi. Jeśli ta sprawa osiągnie ostateczny finał, sprawy dla kryptowalut mogą przybrać znacznie gorszy obrót.

Nawet jeśli spojrzymy poza USA, wydaje się, że trwa walka między rynkami kryptowalut a rządami.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry