Rosyjski rubel (RUB) odrabia straty po krótkotrwałym przekroczeniu poziomu 100

Rosyjski rubel (RUB) odrabia straty po krótkotrwałym przekroczeniu poziomu 100

W historycznym momencie rosyjski rubel (RUB) stracił na krótki czas poziom 100 w stosunku do dolara amerykańskiego. Słabość rubla była jednak krótkotrwała, ponieważ szybko odrobił straty i obecnie notowany jest na poziomie 99,58.

Według ekonomistów, rubel stoi w obliczu wielu przeciwności, takich jak wzrost odpływu waluty, a także spadek nadwyżki na rachunku obrotów bieżących. Wszystkie te czynniki mocno obciążają rosyjskiego rubla, utrudniając mu konkurowanie z USD i EUR.

Jeśli spojrzymy wstecz, rosyjski rubel również przekroczył granicę 100 w sierpniu, po czym Bank Rosji podniósł stopy procentowe o 350 punktów bazowych. Po podwyżce stopa procentowa w Rosji wzrosła do rekordowego poziomu 12%, co pozwoliło walucie na odreagowanie.

RUB wspierany przez bank centralny

Ponadto rosyjskie władze wprowadziły również kontrolę walutową, aby zapewnić, że słabość rubla nie będzie kontynuowana i pozwoli mu wrócić do dwucyfrowego terytorium.

Po chwilowej utracie poziomu 100, rubel zyskał 0,2% wartości w stosunku do dolara amerykańskiego i jest notowany na poziomie 99,58. Wcześniej rubel był notowany w pobliżu 100,255 w stosunku do dolara amerykańskiego, co było wielotygodniowym minimum dla tej pary.

Rosyjski rubel (RUB) również zyskał na wartości w stosunku do euro i był ostatnio widziany w pobliżu 104.29 z zyskiem 0.6%. Podobnie, wartość rubla wynosi 13,60 w stosunku do jena japońskiego, z zauważalnym dziennym wzrostem.

Spojrzenie na historię pokazuje, że rubel doświadcza presji sprzedażowej na początku każdego miesiąca. Wynika to głównie z faktu, że eksporterzy z Rosji muszą przeliczać rubla na inne waluty.

Według jednego z analityków, poziom 100 dla rubla jest bardziej psychologiczną barierą niż faktycznym oporem. Dodali również, że rubel będzie tańszy w ciągu najbliższych kilku tygodni i miesięcy, biorąc pod uwagę warunki makroekonomiczne.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry