Ropa Wti drożeje przed spotkaniem Opecu

Ropa zmienia kolor na zielony w piątek, ale spada o 5% w ciągu tygodnia

Po otwarciu nowej tygodniowej sesji giełdowej, cena 1 baryłki ropy naftowej rajdowała przed spotkaniami OPEC. Analitycy spodziewają się problemów ze zwiększoną stroną podażową w umowie przy słabych warunkach gospodarczych.

Na 5 października zaplanowane jest spotkanie OPEC+, na którym dokonana zostanie recenzja porozumień produkcyjnych. Ponadto omówiona zostanie również kwestia cięcia około 1 mln baryłek dziennie. Jeśli te punkty programu zostaną uzgodnione, to z pewnością pomoże to WTI pchnąć się wyżej! Jednak może to również doprowadzić do osłabienia popytu na ropę z powodu wyższych cen!

Eksperci uważają, że aby usunąć niedźwiedzi trend z rynku ropy, zostanie ogłoszone cięcie produkcji. Jednak cięcie produkcji, które jest niższe niż oczekiwania rynku może nie wystarczyć, aby przyciągnąć byki! Dlatego też cięcie produkcji o około 1 mln baryłek lub więcej jest bardzo prawdopodobne!

Ożywienie gospodarcze w Chinach i nowe kontyngenty ropy naftowej

Kolejną dobrą wiadomością, która wspiera byki na rynku ropy naftowej są nowe kwoty na import/eksport ropy naftowej ustalone przez Chiny. Chiny kontynentalne planują ożywić gospodarkę i pobudzić wzrost, dla którego energia będzie głównym wymogiem.

Aby rozpocząć, Chiny wydały zamówienie na import ropy naftowej w wysokości około 2,89 mln ton, co jest dużym zamówieniem bez względu na to, jak na to patrzysz!

Według NASDAQ, to nowe zamówienie przyniesie kwoty importu ropy naftowej do około 164,6 mln ton na rok. Wcześniej liczba ta wynosiła tylko około 162,2 mln ton, co pokazuje zdrowy wzrost!

Eksperci stwierdzili również, że zapasy ropy naftowej utrzymywane przez OECD maleją w naprawdę szybkim tempie, co może zwiększyć popyt na ropę naftową w najbliższym czasie. A gdy połączymy ten fakt z proponowanym cięciem produkcji, szanse na hossę na rynku ropy wzrosną!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry