Ropa w dół o 0,6% w obliczu zbliżającego się spotkania OPEC+

Ropa w dół o 0,6% w obliczu zbliżającego się spotkania OPEC+

Oba kontrakty terminowe na ropę spadły we wtorek, ponieważ długo oczekiwane spotkanie OPEC+ jest tuż za rogiem. W rzeczywistości kontrakty terminowe na ropę naftową zniwelowały już większość swoich zysków z ostatnich kilku dni i są obecnie na czerwono.

Wygląda na to, że uczestnicy rynku przyjęli bardziej ostrożne podejście w oczekiwaniu na wynik zbliżającego się spotkania OPEC+. Oczekuje się, że wszyscy członkowie OPEC+ omówią już ogłoszone cięcia podaży, a także wszelkie nowe.

Cięcia dostaw ropy naftowej do 2024 r.

Ponieważ globalny wzrost nie jest tak szybki, jak początkowo przewidywano, istnieje duża szansa, że cięcia podaży zostaną przedłużone w celu wsparcia cen ropy.

W rezultacie kontrakty terminowe na ropę Brent straciły 0,51 USD i spadły o 0,6%. Podobnie, kontrakty terminowe na ropę WTI również straciły na wartości 0,51 USD (zmiana o około -0,7%). Podczas ostatniego sprawdzenia cena kontraktów terminowych na ropę Brent wynosiła 81,81 USD, podczas gdy cena kontraktów terminowych na ropę WTI kształtowała się na poziomie 77,32 USD.

W poniedziałek oba kontrakty na ropę zyskały +2% po plotkach, że członkowie OPEC+ rozważą kolejne cięcia podaży 26 listopada. Jednak wzrost był ograniczony, ponieważ większość tych zysków została odwrócona podczas wtorkowej sesji.

Teoretycznie dalsze cięcia podaży ze strony członków OPEC+ będą korzystne dla cen ropy naftowej, a także przyszłych kontraktów na ropę.

Według jednego z ekspertów, spotkanie OPEC+ prawdopodobnie doprowadzi do dalszych cięć podaży również w 2024 roku. Jeśli więc weźmiemy pod uwagę tę prognozę, oznacza to, że ceny ropy będą rosły w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

W porównaniu z cenami ropy z września odnotowano spadek o 16%, co oznacza, że popyt na ropę pozostaje słaby pomimo głębokich cięć podaży. Jednocześnie rynek obawia się o perspektywy wzrostu Chin, które są również największym importerem ropy naftowej na świecie.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry