Ropa Brent spada w obliczu obaw o spowolnienie gospodarcze

Według Bofa ceny ropy pozostaną zmienne

Ceny ropy Brent spadły w środę pomimo cięć podaży ogłoszonych przez kraje takie jak Arabia Saudyjska i Rosja. Przyczyną tego spadku może być spowolnienie gospodarcze na całym świecie, które negatywnie wpływa na nastroje rynkowe.

Ropa Brent była ostatnio notowana ze stratą 0,6%, co odpowiada 46 centom. Podczas ostatniego sprawdzenia cena jednej baryłki ropy Brent wynosiła 75,79 USD, co nadal jest ceną wyższą niż ceny z ostatnich kilku lat.

Z drugiej strony, amerykańskie kontrakty terminowe na ropę WTI były nawet notowane znacznie niżej niż ropa Brent. Cena kontraktów terminowych na ropę WTI wynosiła ostatnio 70,86 USD za baryłkę po wzroście o 1,5%.

Tak więc w oparciu o te dwa benchmarkowe indeksy ropy naftowej, WTI nieznacznie wzrósł, podczas gdy ropa Brent nieznacznie spadła, co czyni sytuację jeszcze bardziej zagmatwaną.

Ceny ropy pozostają pod presją

W większości przypadków ceny ropy pozostają pod presją, ponieważ w Europie i USA szykują się kolejne podwyżki stóp procentowych. Co więcej, światowa gospodarka również spowolniła ze względu na walkę z inflacją, co obecnie również szkodzi popytowi na ropę.

W oparciu o te warunki rynkowe, ruch cen ropy w obie strony jest wysoce prawdopodobny. Co więcej, uwaga skupi się na polityce banków centralnych i wskaźnikach ekonomicznych z Chin, które pozostają głównym rynkiem konsumującym ropę. Dlatego też niektórzy analitycy prognozują również, że ceny ropy Brent będą zbliżone do 75 USD za baryłkę.

Ostatnie badania z Chin wykazały również spowolnienie w sektorze usług oraz w sektorze produkcyjnym. Jest to więc kolejny czynnik, który utrzymuje ceny ropy pod presją.

Patrząc w przyszłość, rynek będzie szukał wskazówek w protokole z posiedzenia FOMC wraz z nadchodzącym posiedzeniem FOMC.

Wygląda na to, że ogłoszone niedawno cięcia produkcji tylko tymczasowo ożywiły rynek. Teraz, gdy rzeczywistość zaczyna się zmieniać, wydaje się, że ceny ropy mogą zanotować dalszy spadek.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry