Robinhood ogłasza plan odkupienia udziałów o wartości 605 mln USD od Bankman-Fried

Robinhood ogłasza plan odkupienia udziałów o wartości 605 mln USD od Bankman-Fried

W niedawnym piątkowym komunikacie Robinhood poinformował, że odkupi swoje udziały, które posiadał Bankman-Fried.

Umowa Robinhood została zawarta z USMS (United States Marshal Service), co pozwoli firmie platformy handlowej wydać około 605,7 miliona dolarów na odkupienie udziałów należących do Bankmana.

Po wszystkich kłopotach, z jakimi borykali się FTX i Bankman-Fried, należące do nich akcje Robinhood zostały zajęte, a następnie przekazane pod opiekę rządu USA. Nastąpiło to po tym, jak FTX i inne powiązane firmy zbankrutowały i nie mogły wypełnić swoich zobowiązań.

Akcje Robinhood wzrosły o 3%

Po tych doniesieniach akcje Robinhood zyskały 3% w godzinach handlu przed rynkiem, co sugeruje, że inwestorzy pozytywnie odbierają ten raport.

Zgodnie ze szczegółami, każda akcja Robinhood zostanie wyceniona na 10,96 USD, a firma chce odkupić 55,3 mln akcji. Sprzedaż tych akcji została już zatwierdzona przez odpowiednie władze USA i amerykański sąd okręgowy.

Robinhood początkowo wyraził zamiar odkupienia akcji w lutym, ale musiał poczekać, aż uzyska zgodę zarządu.

Jeśli spojrzymy wstecz, FTX ogłosił, że posiada obecnie 7,6% udziałów w Robinhood. Ogłoszenie to miało miejsce około 6 miesięcy przed całą sagą FTX i wynikającym z niej bankructwem.

W tym czasie Bankman-Fried dał jasno do zrozumienia, że nie ma zamiaru przejmować kontroli nad Robinhood. Dodał jednak, że jest podekscytowany tym, jak pozwoli im to znaleźć nowe sposoby współpracy z Robinhood.

Boom Bitcoina pozwolił Bankman-Fried i niezliczonym innym osobom na zbudowanie aktywów wartych miliardy dolarów. W przypadku Bankmana-Frieda, jego majątek netto wynosił 26 miliardów dolarów, a nawet stał się głównym darczyńcą amerykańskich partii politycznych.

Gdy transakcja z Robinhood zostanie sfinalizowana, oznacza to, że akcje wyjdą spod opieki władz USA i wrócą do Robinhood.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry