Ripple planuje odkupić akcje o wartości 285 mln USD

Ripple planuje odkupić akcje o wartości 285 mln USD

Ripple Labs, firma stojąca za monetą XRP, ogłosiła niedawno plan odkupienia swoich udziałów o wartości około 285 milionów dolarów. Firma kupi te akcje od pracowników i pierwszych inwestorów.

Firma podzieliła się również ofertą przetargową, w której wyceniła Ripple Labs na około 11,3 miliarda dolarów. Zgodnie z przepisami inwestorzy Ripple Labs mogą sprzedać tylko około 6% swoich całkowitych udziałów.

Kiedy zwrócono się do Ripple o komentarz, potwierdzili plotki i podzielili się, że wydadzą prawie 500 milionów dolarów. Kwota ta zostanie wykorzystana na opłacenie podatków i konwersję jednostek zastrzeżonych na akcje.

Ripple Labs wyceniane na 11,3 miliarda dolarów

Ripple Labs ogłosiło również, że od teraz będzie znacznie bardziej angażować się w programy odkupu! Dodali również, że ruch ten umożliwi inwestorom Ripple Lab dostęp do płynności. Zapytani o wejście na giełdę w USA, odmówili, powołując się na niepewność regulacyjną.

Ripple Labs posiada ponad 1 miliard dolarów w gotówce, a jego zasoby kryptowalut są warte 25 miliardów dolarów. Większość z tych kryptowalut w bilansie Ripple Labs to „monety XRP”.

Moment ogłoszenia tego wezwania jest kluczowy, ponieważ zostało ono ogłoszone zaraz po wygranej walce z SEC. Podczas werdyktu sędzia orzekł, że sprzedaż XRP nie może być traktowana jako oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Ripple Labs istnieje od 2012 roku i aktywnie ułatwia transakcje transgraniczne. Firma oferuje te usługi za pomocą XRP i chce zrewolucjonizować sposób, w jaki pieniądze są przenoszone na całym świecie.

Firma dodała również, że 95% jej klientów pochodzi z krajów innych niż USA. Jeśli chodzi o to, ile pieniędzy jest zaangażowanych w biznes płatniczy, Ripple Labs odmówiło komentarza.

Kiedy ostatnio sprawdzano, kapitalizacja rynkowa XRP była warta około 30 miliardów dolarów, co czyni ją jedną z najlepszych kryptowalut.

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry