Rezerwy zagraniczne Chin sięgają 3 bilionów w marcu

Rezerwy zagraniczne Chin sięgają 3 bilionów w marcu

Według oficjalnych danych, rezerwy walutowe Chin w marcu wzrosły. Dzieje się to w czasie, gdy dolar amerykański stracił w piątek przewagę nad innymi głównymi walutami.

W sumie do rezerw walutowych Chin wpłynęło 51 mld dolarów (USD). Po najnowszym zastrzyku napływu, rezerwy zagraniczne Chin dotknęły 3,18 biliona dolarów.

Nawet znani analitycy i ekonomiści spodziewali się jedynie 3,149 bln USD rezerw zagranicznych. A jeszcze miesiąc temu (luty) rezerwy zagraniczne Chin siedziały na poziomie 3,133 bln USD.

Ten wzrost rezerw zagranicznych świadczy o tym, że chiński eksport nabiera rozpędu, a jego wartość w dolarach jest również wyższa niż import.

Jeśli zaś spojrzymy na wyniki chińskiego juana w marcu, to zyskał on 0,82% w stosunku do USD. W tym samym okresie czasu dolar amerykański spadł o 2,3% w stosunku do innych głównych walut.

Rezerwy złota, które również odgrywają kluczową rolę w stabilności gospodarczej i stabilności walutowej, również wzrosły w marcu. Według oficjalnych źródeł, Chiny posiadały w marcu 66,50 mln drobnych uncji trojańskich złota. Jeszcze w zeszłym miesiącu Chiny posiadały jedynie blisko 65,92 mln uncji trojańskich złota.

Jeśli spojrzymy na obecne kursy złota, oznacza to, że Chiny posiadają obecnie 131,65 miliardów dolarów serwowanych w złocie. Do końca lutego Chiny posiadały jedynie 120,28 mld dolarów rezerw złota.

Mówiąc krótko, Chiny mają teraz w posiadaniu więcej dolarów amerykańskich i fizycznego kruszcu niż miesiąc temu. Te kroki z pewnością dodadzą siły chińskiej walucie, a nawet sprawią, że stanie się ona bardziej korzystnym wyborem w globalnym handlu.

Jeśli rozejrzymy się dookoła, kilka krajów już złożyło obietnice, że zacznie używać chińskiej waluty w globalnym handlu. Największe nazwy to Arabia Saudyjska i Rosja, które już zaczęły handlować za pomocą chińskiej waluty!

Autor

  • Sandra Summers

    Sandra jest naszym najnowszym dodatkiem do zespołu profesjonalnych handlowców w inwestowaconline.com. Z 6-letnim doświadczeniem w handlu, zajmując się kryptowalutami, blockchain i możliwościami arbitrażu, Sandra jest kluczem do utrzymania naszych użytkowników na bieżąco z najnowszymi innowacjami i trendami, co z pewnością pomoże każdemu podjąć najlepszą decyzję w świecie handlu. Kiedy nie nurkuje głęboko w liczbach, lubi wspinaczkę górską i długie spacery w Pradze, gdzie mieszka.

Scroll to Top
Przewiń do góry